MWC 2019 w wykonaniu Microsoftu może być ciekawe – mamy półoficjalną zapowiedź HoloLens 2

By orzec, czy zwiastun nadciągającej premiery urządzenia jest dobry, musi być spełniony przynajmniej jeden ważny warunek, spośród trzech. Warunek pierwszy: tak nam się podoba, że odtwarzamy film ponownie. Warunek drugi: głośno komentujemy go wyrazami uznania, nawet jeśli jesteśmy sami w pokoju. I trzeci: redaktorzy Tabletowo piszą o nim newsa.

Alex Kipman, odpowiedzialny za dział sztucznej inteligencji powiązanej z rozszerzoną rzeczywistością (a dokładniej, pracujący na świetnie brzmiącym stanowisku Technical Fellow for AI Perception and Mixed Reality) w Microsofcie, opublikował zwiastun wideo dotyczący konferencji firmy, zaplanowanej na 24 lutego.

Reklama

Niewiele można z tego filmu się dowiedzieć. Jest data wydarzenia, slogan i jakieś abstrakcyjne animowane formy. Mamy kawałki krzemu, zamieniające się w chipy, topiące się kostki lodu i przeplatający się światłowód. Skąd więc pomysł, że na targach Mobile World Congress 2019 dowiemy się czegoś o Microsoft HoloLens 2?

Wskazówką jest to, kto opublikował ten film – Alex Kipman nazywany jest ojcem pierwszych gogli HoloLens. W opisie klipu nadmienia, że jest podekscytowany zbliżającą się konferencją, a na scenie zagości również prezes firmy, Satya Nadella.

Łącząc kolejne kropki, możemy przypomnieć sobie, że o HoloLens 2 Microsoft powiedział w lipcu 2017 roku, że gogle będą współpracować w jakiś sposób ze sztuczną inteligencją, co też jest przedmiotem pracy Kipmana.

Istnieje też inna opcja: Microsoft może pochwalić się tylko nowym procesorem przeznaczonym dla zaktualizowanej wersji HoloLens. Jakkolwiek będzie, z chęcią zobaczę, co takiego gigant z Redmond przywiezie do Barcelony. Jestem kompletnie nieodporny na tego typu trailery.

Żołnierz w rzeczywistości rozszerzonej. Microsoft wyposaży amerykańską armię w zestawy HoloLens

źródło: Microsoft przez Mashable