[MWC 2015] Acer zaprezentował 5-calowy model Liquid Jade Z

Podczas trwających w Barcelonie targów MWC 2015 Acer zaprezentował kolejny, budżetowy model – Liquid Jade Z. Charakteryzuje się on przede wszystkim 5-calowym wyświetlaczem oraz stosunkowo dobrym aparatem.

Reklama

Acer Liquid Jade Z, jak już pisałem, został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5 cali. Jest on rozdzielczości standardowego HD, czyli 1280 x 720 pikseli. Dodatkowo ekran pokryty jest szkłem hartowanym Corning Gorilla Glass 3 z technologią Zero Air Gap. System operacyjny Android (niestety nie wiadomo jaka wersja) napędzany jest czterordzeniowym, a do tego 64-bitowym procesorem MiediaTek. Nie ma jednak żadnej informacji, jaki dokładnie jest to model, nieznany jest również rozmiar pamięci operacyjnej.

W Acer Liquid Jade Z znajdziemy 13-megapikselową matrycę aparatu z przysłoną F1,8 oraz przednią, 5-megapikselową matrycę. Nie zabrakło modułu szybkiego internetu 4G LTE (cat. 4), a całość została zamknięta w obudowę o grubości 7,9 milimetra oraz wadze, która wynosi dokładnie 110 gramów.

Producent podaje, że Acer Liquid Jade Z będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu w sprzedaży, nie wiadomo niestety w których krajach. Urządzenie zostało wycenione na 199 euro.