MWC 2014: ZTE prezentuje Grand Memo II LTE | Tabletowo.pl

MWC 2014: ZTE prezentuje Grand Memo II LTE

Dołącz do dyskusji 0

ZTE-Grand-Memo-II lte

Na targach MWC prezentowanych jest mnóstwo rzeczy, my staramy się z tego gąszczu wyłapać te najciekawsze. Taką ciekawostką jest Grand Memo II LTE, którego ekran pokrywa aż 80% powierzchni. Warto też odnotować, że phablet jest smukły, bo ma 7,2 mm grubości. Ma też długo pracować na jednym ładowaniu.

Gwoli przypomnienia, poprzedni Grand Memo miał ekran o przekątnej 5,7″. Natomiast zaprezentowany dziś Grand Memo II charakteryzuje się 6-calowym panelem IPS, który pracuje w rozdzielczości HD. Jak już wspomniałem, aż 80% frontowej powierzchni zajmuje wyświetlacz pod powłoką Gorilla Glass 3. To wartości, jak dotąd raczej niespotykane, przez co lewa i prawa krawędź ekranu niemal zlewają się z bokami Grand Memo II, a wolnej przestrzeni nad i pod ekranem jest bardzo mało.

Wymiary urządzenia to 161,5 x 83 x 7,2 mm. Chińczycy w takiej obudowie zmieścili nie tylko ogromny ekran, ale też Snapdragona 400, który współpracuje z 2 GB pamięci RAM oraz baterię o pojemności 3200 mAh. Według producenta ma ona pozwolić na 16 godzin ciągłego odtwarzania wideo w HD, 72 godziny odtwarzania muzyki, lub kilka dni normalnego użytkowania. ZTE zredukowało podobno apetyt na energię o 30%, poprzez swoje „unikalne” rozwiązania.  Zapowiedzi brzmią obiecująco, jednak ciekawe jak będzie w rzeczywistości przy tak dużym ekranie. Z drugiej jednak strony Snapdragon 400 nie jest najbardziej wymagającym układem.

Phablet będzie działał na Androidzie KitKat wraz z nową nakładką MiFavor 2.3 UI. Ponadto zamontowany aparat główny BSI jest od Sony i ma 13 MP, natomiast przedni ma 5 MP.

ZTE Grand Memo II na początku kwietnia ma być dostępny w Chinach. Później phablet będzie sukcesywnie wdrażany na kolejnych rynkach. Niestety nie wiadomo jaka będzie cena urządzenia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona