MWC 2011: LG Optimus Pad debiutuje

Mam przyjemność zaprezentować Wam najświeższe doniesienie Kasi z Barcelony (poniżej pełna dostarczona nam informacja prasowa LG).

„MWC 2011 – TABLET LG OPTIMUS PAD DEBIUTUJE NA TARGACH W BARCELONIE

Tablet LG ( w Polsce o nazwie LG Swift Tab) wyposażony został w system Android 3.0, dwurdzeniowy procesor i aparat 3D. Mieszczący się w dłoni 8,9-calowy wyświetlacz został opracowany z myślą o codziennej pracy i rozrywce.
Podczas konferencji z okazji otwarcia targów Mobile World Congress 2011 LG Electronics zaprezentowała długo oczekiwany tablet LG Optimus Pad. Nowe urządzenie wyposażone jest w ekran o przekątnej 8,9 cala i oparty jest na platformie Google Android 3.0 i procesorze mobilnym NVIDIA Tegra 2. LG Optimus Pad to pierwszy na świecie tablet wyposażony w aparat 3D, wprowadzający użytkowników w niesamowity świat multimediów odtwarzanych w rozdzielczości Full HD 1080p.

Biorąc pod uwagę nasycenie rynku różnymi tabletami byliśmy przekonani, że LG Optimus Pad powinien być nowym wzorcem idealnego tabletu” — powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny LG Mobile Communications Company. „Według nas LG Optimus Pad oferuje optymalną równowagę między wygodą w podróży i powierzchnią wyświetlanego obrazu, przy zachowaniu bezkompromisowej wydajności” — dodaje dr Jong-seok Park.

LG Optimus Pad powstał przy ścisłej współpracy z liderem technologii wizualnych firmą NVIDIA.


Świat przetwarzania danych zmienia się na naszych oczach” — powiedział Phil Carmack, wiceprezes ds. rozwiązań mobilnych w firmie NVIDIA.
Tablety szybko zajmują miejsce naszych komputerów osobistych, oferując niewyobrażalne dotąd bogactwo funkcji i pełną mobilność. Nowy tablet LG Optimus Pad wyposażony jest w procesor NVIDIA Tegra 2, zapewniający klientom wyjątkową moc obliczeniową, szybkość i wydajność.” — dodaje Phil Carmack.

Wygoda w podróży, optymalna powierzchnia obrazuTablet LG Optimus Pad wyposażony jest w ekran o przekątnej 8,9 cala i szerokości 149,4 mm. To bardzo przemyślana alternatywa dla innych tabletów dostępnych na rynku, które są zbyt duże, aby zapewnić komfort w podróży, lub zbyt małe, aby zagwarantować optymalną powierzchnię wyświetlania. Dzięki optymalnym wymiarom tablet LG Optimus Pad można wygodnie trzymać jedną ręką, schować w dowolnym miejscu i z łatwością wsunąć do futerału lub małej teczki. Współczynnik kształtu obrazu wynoszący 15:9 sprawia, że tablet LG Optimus Pad zapewnia użytkownikom dostęp do pełnej oferty aplikacji dostępnych w sklepie Android Market. Rozdzielczość 1280 x 768 WXGA zapewnia wyjątkowo realistyczne obrazy wyświetlane w pełnym formacie panoramicznym.

Duża moc obliczeniowa, szybkość i wszechstronność LG Optimus Pad wyposażony jest w system operacyjny Android 3.0. To najnowsza platforma Google, zoptymalizowana pod kątem tabletów, która obsługuje wyższe rozdzielczości i aplikacje opracowane specjalnie z myślą o tabletach, takie jak Google eBooks, Google Maps 5 i Google Talk. System Android 3.0 ułatwia również obsługę tabletu, oferując bardziej intuicyjny interfejs użytkownika, przypominający interfejs komputera osobistego. LG Optimus Pad wykorzystuje pełen potencjał dwurdzeniowego procesora NVIDIA Tegra 2 o częstotliwości 1 GHz, gwarantującego wyświetlanie stron internetowych bez opóźnień i szybkie uruchamianie aplikacji. Niesamowite możliwości przetwarzania grafiki i wielozadaniowość oferowane przez procesor NVIDIA Tegra 2 umożliwiają jednoczesne uruchomienie kilku aplikacji i bezproblemową obsługę treści multimedialnych.
Raj dla miłośników multimediów. Pierwszy na świecie tablet z aparatem 3D pozwala użytkownikom rejestrować realistyczne zdjęcia i filmy, które następnie można wyświetlić na ekranie telewizora 3D za pośrednictwem portu HDMI lub umieścić w portalu YouTube 3D. Użytkownicy biznesowi docenią również wbudowaną funkcję do obsługi wideokonferencji. Dzięki dekodowaniu rozdzielczości Full HD 1080p fani kina mogą przesyłać treści w wysokiej rozdzielczości na ekran telewizora bez żadnego wpływu na jakość obrazu. Zaawansowanych i standardowych graczy ucieszy szeroki wybór gier dostępnych w jakości porównywalnej z grami na konsole, które można pobrać przy użyciu aplikacji Tegra Zone, płynnie obsługiwanej na tablecie LG Optimus Pad.

Tablet LG Optimus Pad będzie dostępny w sprzedaży na rynkach lokalnych od początku marca 2011.”

Brzmi obiecująco i bardzo chciałbym zobaczyć ten tablet na żywo przed podjęciem decyzji – co kupić. Dla niektórych z nas ekran 7″ to zdecydowanie za mało a 10,1″ za dużo – czy 8,9″ to będzie rozsądna alternatywa? Pozostaje kibicować firmie LG aby Polska była jednym z tych lokalnych rynków na których urządzenie zobaczymy już w marcu. Są spore szanse, że przynajmniej cześć z nas będzie mogła kupić wybrany tablet jeszcze przed wakacjami.