Mundial w 4K – wszystkie mecze piłkarskich mistrzostw świata w wysokiej rozdzielczości na platformie nc+

Po raz pierwszy w Polsce mecze piłkarskich mistrzostw świata FIFA World Cup będą transmitowane w 4K. Platforma nc+ we współpracy z Telewizją Polską zamierza zapewnić klientom transmisje wszystkich meczy w najwyższej jakości obrazu. W tym celu nc+ stworzy u siebie nowy kanał, a TVP udostępni własny, specjalnie na czas mundialu.

Platforma nc+ przygotowuje osobny kanał, na którym udostępniane będą transmisje z meczów w Rosji – będzie to CANAL+ 4K Ultra HD. Tam pojawi się dwanaście spotkań organizowanych w ramach rozgrywek FIFA World Cup 2018. Będą to przede wszystkim spotkania grupowe:

Reklama
  • Niemcy – Szwecja,
  • Portugalia – Hiszpania,
  • Dania – Francja,
  • Argentyna – Chorwacja,
  • Brazylia – Szwajcaria,
  • Anglia – Belgia,
  • Urugwaj – Rosja,
  • Kolumbia – Japonia.

Ponadto widzowie CANAL+ 4K Ultra HD zobaczą jeden mecz 1/8 finału, jeden ćwierćfinał, jeden półfinał oraz, 15 lipca, wielki finał na moskiewskich Łużnikach. Pozostałe spotkania grupowe oraz mecze fazy pucharowej będą pokazane w standardzie 4K w TVP 4K, kanale dostępnym na platformie nc+.

Trzeba jednak być przygotowanym sprzętowo: wszystkie mecze mistrzostw świata w 4K będą dostępne bez dodatkowych opłat dla abonentów nc+ korzystających z dekodera 4K UltraBOX+ i opcji dodatkowej CANAL+. Oczywiście spotkania będzie można obejrzeć także w jakości HD, na ogólnodostępnych kanałach Telewizji Polskiej.

„Mistrzostwa świata FIFA World Cup to najważniejszy turniej piłkarski i cieszymy się, że widzowie nc+ będą mieli możliwość zobaczenia go w najwyższej jakości obrazu.”
– Edyta Sadowska, Wiceprezes Zarządu nc+ ds. programowych

CANAL+ 4K Ultra HD nie będzie wygaszony po zakończeniu mistrzostw w Rosji. Na tym nowym kanale będą transmitowane wybrane wydarzenia sportowe, w tym m.in. mecze angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi, czy hiszpańskiej LaLiga Santander oraz hity filmowe, seriale i programy dokumentalne w najwyższej jakości obrazu.

nc+ konsekwentnie rozwija swoją ofertę dla osób korzystających z 4K w telewizorach i dekoderach. W listopadzie platforma robiła już pierwsze przymiarki do transmitowania meczów piłkarskich w wysokiej rozdzielczości. Wychodzi na to, że uda się taką usługę rozszerzyć na całe tegoroczne mistrzostwa. Oglądanie zmagań zawodników walczących o puchar świata w piłce nożnej na dużym telewizorze w 4K, na pewno będzie emocjonujące.

 

źródło: informacja prasowa