MSI planuje premierę tabletów WindPad na CES 2011


Na początku czerwca, podczas targów Computex 2010, na stoisku MSI można było znaleźć dwa tablety internetowe (WindPad 100 i MSI WindPad 110), które do tej pory nie doczekały się rynkowej premiery. Czy ma to jakiś związek z informacją pochodzącą prosto od MSI, że na targach CES 2011 zobaczymy właśnie dwa tablety z serii WindPad? Prawdopodobnie będą to właśnie dwa wspomniane modele.

Na temat samych urządzeń na razie nie wiadomo zbyt wiele. Jeden ma pracować pod kontrolą Androida, drugi – Wintel. Oba mają być wyposażone w WiFi, akcelerometr oraz czujnik światła ALS.

Warto przypomnieć, że cena MSI z Androidem (z 10,1-calowym ekranem) – według wcześniejszych spekulacji – ma nie przekraczać 500 dolarów. Swoją drogą, ciekawe czy znajdziemy na nim Froyo, Gingerbread czy może już Honeycomb. Jak myślicie?

W informacji prasowej wydanej przez MSI nie ma zbyt wielu szczegółów na temat urządzeń, które mają zadebiutować już za kilka tygodni:

At next year’s CES, MSI will be showing off its WindPads, its newest generation tablets with Win-Tel and Android platforms. These two tablets come equipped with a G-Sensor gravity detecting device, an ALS light sensor, and Wi-Fi. These two chic machines, which will be making their debuts at CES 2011, are testimony to MSI’s industry-leading capabilities in terms of innovative R&D and stylish design.

Sami widzicie, że tak naprawdę nie wiadomo czego się możemy spodziewać. Czy faktycznie MSI zaprezentuje dwa już nam znane tablety, czy zupełnie nowe modele – okaże się podczas CES 2011, które odbędą się w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas.

źródło, źródło