Można już rezerwować Turing Phone – bezpieczny smartfon o wysokiej jakości wykonania

Co roku na rynek są wprowadzone urządzenia, które przynajmniej w założeniu zapewniają bezpieczeństwo naszych danych, jednak w praktyce bywa z tym bardzo różnie. Turing Phone to smartfon z tego segmentu i co warto wspomnieć, już można rezerwować jego zakup. W sklepie internetowym producenta pojawiły się trzy wersje kolorystyczne z 16, 64 lub 128 GB. Jak prezentuje się ten model na tle innych high-endów?

Reklama

Turing Phone wyróżnia się nietypową obudową. W tym miejscu chciałbym także napisać o braku złącza słuchawkowego czy portu microUSB 2.0 –  w zamian producent dostarcza ze smartfonem słuchawki Bluetooth i magnetyczny kabel do ładowania. Cóż, minimalizm w pełni tego słowa znaczeniu. Do jego wykonania użyto Liquidmorphium, czyli stopu cyrkonu, miedzi, aluminium, niklu oraz srebra, dzięki czemu wytrzymałość konstrukcji stoi na bardzo wysokim poziomie.

Design może przypaść do gustu. Przede wszystkim nie jest typowy, znany z innych smartfonów – w tej kwestii Turing zdołał pozytywnie zaskoczyć. Co ciekawsze, ten model możemy zanurzyć w wodzie do głębokości, uwaga, 10 metrów! Naprawdę trudno znaleźć porównywalny telefon spełniający normę IPx8.

Reszta specyfikacji prezentuje się bardzo dobrze: 5,5-calowy ekran Full HD chroniony przez Gorilla Glass 4, Snapdragon 801 2,5 GHz, aparaty 13 i 5 Mpix, 3 GB RAM, łączność LTE, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0 (BLE) oraz bateria 3000 mAh, a także Turing-Unique-Identification X-RFID. Pojawił się również skaner linii papilarnych. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop z Turing UI. Producent zadbał o mechanizmy szyfrujące i inne dodatki zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Liczę, że tym razem nie są to puste obietnice (chociaż nadzieje są nikłe…).

Turing Phone

Na stronie Turinga można już składać zamówienia na Phone. W sprzedaży są dostępne trzy wersje kolorystyczne, a na nasze dane możemy mieć 16 (610 dolarów), 64 (740 dolarów) lub 128 GB (970 dolarów). Po wyborze interesującego nas wariantu podajemy swoje dane kontaktowe.

Turing Phone ma szansę zmienić opinię na temat nietypowych urządzeń z Androidem, które zawsze w zapowiedziach są bardzo bezpieczne. Zobaczymy czy Amerykanie podołali temu wyzwaniu. Jednak już teraz mogę śmiało napisać, że stworzyli telefon przyciągający wzrok.

źródło: Turing przez Liliputing