Można już pobrać publiczną betę iOS 10 | Tabletowo.pl

Można już pobrać publiczną betę iOS 10

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli lubisz nowinki, mamy dobrą wiadomość dla Ciebie – możesz już pobrać najnowszą wersję systemu iOS 10 na iPhone’y oraz iPady. Może nie jest najbardziej stabilna i wiele jeszcze jest do poprawy, ale przynajmniej nie rozwali Twojego telefonu ;).

Znajomy iOS deweloper narzekał ostatnio „Nigdy więcej nie będę instalował pierwszej bety iOS”. Dużo w tym racji, pierwsze wydania beta – przeznaczone notabene tylko dla programistów – pełne są błędów i sprawiają, że system praktycznie nie nadaje się do użycia. Dopiero późniejsze wydania testowe iOS są używalne.

Zupełnie inaczej rzecz ma się z tzw. Publicznymi Betami iOS. Te wydania, z których mogą skorzystać wszyscy, a nie tylko developerzy iOS, są znacznie bardziej stabilne i można z nich korzystać w codziennej pracy. iOS z pewnością nie będzie tak stabilny jak… stabilne wydanie, ale nie spowoduje też wypadania włosów i zgrzytania zębami.

Aby skorzystać z publicznej bety iOS 10, którą Apple zaczął udostępniać ubiegłego wieczoru, należy zarejestrować się w specjalnym programie. Jest to banalnie proste. Z poziomu iPhone’a czy iPada wchodzimy na stronę Apple Beta Software Program, a następnie logujemy się do naszego konta Apple ID (login i hasło App Store). Potem pobieramy certyfikat („Download profile”) i instalujemy go w telefonie. To wszystko, teraz wystarczy wejść w Uaktualnienia w Ustawieniach i po chwili zobaczymy, że na liście dostępnych aktualizacji jest również publiczna beta iOS 10.

Przypomnijmy, że iOS 10 będzie dostępny od iPhone’a 5 wzwyż. Osoby, które korzystały z testowych wersji iOS 9, powinny usunąć profil, a następnie zainstalować go jeszcze raz i ponownie uruchomić smartfon.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona