Możliwe, że jednak doczekamy się Asusa Transformer Prime z 3G. Kolejne oświadczenie w sprawie GPS

tablet asus transformer prime

O tym, że Asus Transformer Prime ma problemy z GPS już wiemy. Że są one spowodowane aluminiową obudową, co przyznał sam producent – także. W nadchodzącym czasie możemy się spodziewać sporej ilości oficjalnych stanowisk poszczególnych oddziałów Asusa. Dziś w sieci opublikowane zostało kolejne – jest dość istotne nie tylko ze względu na pochodzenie, bo od tajwańskiego oddziału Asusa (dla niezorientowanych – Asus jest właśnie z Tajwanu), ale także na zawierające informacje. Te są bardzo interesujące, aczkolwiek trzeba pamiętać, że dotyczą rynku tajwańskiego – musimy poczekać na podobne stanowisko Asus Polska w tej sprawie (mam nadzieję, że po weekendzie uda nam się takowe uzyskać).

Lin Zongliang (Global Vice President w firmie Asus) przyznał, że faktycznie winę za problemy najnowszej hybrydy ponosi aluminiowa obudowa, która zakłóca sygnał i uniemożliwia wykrywanie satelitów. Stwierdził także, że tablety stworzone przez konkurencję z podobnych materiałów w ogóle nie mają GPS, więc powinniśmy się cieszyć, że Asus zdecydował się go umieścić w modelu Transformer Prime. Szkoda tylko, że znacznej części posiadaczy urządzenia GPS niestety nie działa.

Ale Zongliang znalazł rozwiązanie – przypominam, na chwilę obecną wyłącznie dla rynku tajwańskiego. Osoby, które zakupiły Asusa Transformer Prime i są zawiedzione niedziałającym GPS, będą mogły go zwrócić. Z kolei osoby, które nie zdecydują się na taki krok, będą mogły liczyć na wydłużenie gwarancji o sześć miesięcy.

I tu pojawia się kolejna informacja, która – jeśli faktycznie okaże się prawdziwa i będzie dotyczyła nie tylko Tajwanu, ale także i reszty świata – może Was ucieszyć. Zongliang stwierdził, że wersja Asusa Transformer z 3G będzie wykonana z nieco innych materiałów (tzn. nie będzie w całości z aluminium), dzięki czemu można oczekiwać, że GPS będzie poprawnie działać (a jeśli do tego dojdzie jeszcze wsparcie sieci komórkowej – na pewno). Warto wspomnieć, że wcześniej wydanie tabletu z 3G nie było w ogóle brane pod uwagę.

Powyższe wieści brzmią niewątpliwie pocieszająco. Teraz tylko musimy poczekać na oficjalne informacje pochodzące od polskiego oddziału Asusa.

Dzięki Tomasz za podesłane info! ;)

źródło, źródło