Mozilla zawiesza prace nad „dotykową” przeglądarką Firefox dla Windows 8 | Tabletowo.pl

Mozilla zawiesza prace nad „dotykową” przeglądarką Firefox dla Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

mozilla-firefox-na-metrouiprzegladarka

Pierwsze informacje dotyczące tabletowej wersji przeglądarki Firefox dla systemu Windows 8 pojawiły się w sieci w okolicach października 2012 roku. Od tamtego czasu projekt ten rodził się powoli i w bólach, dręczony licznymi problemami i ciągle przesuwaną datą premiery. Kiedy już przez chwilę wydawało się, że oficjalna wersja Firefoxa dla Modern UI czai się tuż za rogiem, firma Mozilla podjęła zaskakującą decyzję o zawieszeniu prac nad projektem.

Johnathan Nightingale, wiceprezes firmy, w swoim oświadczeniu prasowym wyjaśnił, że przyczyną takiej decyzji był brak większego zainteresowania ze strony potencjalnych użytkowników. Podczas gdy każda kolejna wersja testowa desktopowej przeglądarki Firefox była odpalana codziennie na milionach komputerów, jej „dotykowy” odpowiednik rzadko przekraczał skromną liczbę tysiąca testerów na dobę. Ponieważ wypuszczanie przeglądarki na rynek wiąże się z dalszymi kosztami, które trzeba wyłożyć na jej utrzymanie (support, aktualizacje etc.), które w wypadku małego zainteresowania ze strony użytkowników nie miałyby szans się zwrócić, firma Mozilla postanowiła podjąć decyzję o wstrzymaniu prac nad projektem.

Nihtingale nie wyklucza jednak możliwości powrotu do tematu „dotykowego” Firefoxa dla systemu Windows 8, jeśli w przyszłości zaistnieje większe zapotrzebowanie na aplikację tego typu.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona