Mozilla prezentuje Unreal Engine 4 w przeglądarce Firefox - Tabletowo.pl

Mozilla prezentuje Unreal Engine 4 w przeglądarce Firefox

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Mozilla prezentuje Unreal Engine 4 w przeglądarce Firefox Aplikacje Nowości

Zapewne większość z Was miała okazję w młodości grać za pośrednictwem przeglądarki. Gry online swojego czasu były bardzo popularnym zabijaczem czasu, zwłaszcza dla dzieci na lekcjach informatyki w szkołach. Przeróżne czołgi, strzelanki, czy gry wyścigowe o prostej grafice, miały jeden wspólny mianownik – potrafiły skutecznie zabić nudę i pomagały umilić czas. Wygląda na to, że granie za pośrednictwem przeglądarki będzie miało zupełnie inny wymiar już w najbliższej przyszłości, bowiem Mozilla skutecznie przeportowałą silnik Unreal Engine 4 do swojej przeglądarki. Kto wie, czy rozwiązanie to nie trafi na system operacyjny Firefox OS oraz na mobilną przeglądarkę dla tabletów – fakty jednak faktami, że pierwsze teasery zapowiadają bardzo ciekawe możliwości przeglądarki fundacji Mozilla.

Rok temu w Firefoxie zadebiutował silnik Unreal Engine 3, co było dużym osiągnięciem. Po skutecznym porcie kolejnej wersji silnika możemy zaobserwować, jak duży skok jakościowy daje to graczom. Mozilla zdecydowała się pokazać możliwości Unreal Engine 4 w jej przeglądarce na specjalnym wideo promocyjnym – krótka wędrówka po grach Epic Soul oraz Swing Ninja, daje nam pełny obraz tego, że granie w przeglądarce może być naprawdę przyjemne.

Miejmy nadzieję, że rozwiązanie Mozilli trafi na urządzenia mobilne, jak najszybciej będzie to możliwe. Nowe możliwości zostaną na pewno docenione przez graczy, a ewentualny sukces może przynieść znaczący wzrost popularności zarówno samego Firefoxa, jak i platformy mobilnej Mozilli.

Źródlo

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona