Mozilla prezentuje projekt Junior, czyli Firefoxa dla iPada (wideo)

Jeżeli chodzi o przeglądarki internetowe, iOS nie oferuje zbyt dużej wolności wyboru. Z powodu ograniczonej natury systemu, użytkownik nie może pobrać, zainstalować i ustawić przeglądarki innej niż Safari jako domyślną. Mimo to, w sklepie Apple AppStore jest wiele prawdziwie ciekawych i innowacyjnych aplikacji tego typu. Posiadacze iPadów mogą pobrać Operę, Dolphin, Atomic, Skyfire, a wkrótce także Firefox Junior, najnowszy projekt Mozilli.

Firefox Junior dla iPada jest przeglądarką pełnoekranową obsługiwaną za pomocą gestów. Jedyne widoczne po dotknięciu wyświetlacza przyciski służą do dodawania kart i powrotu do poprzedniej strony, inne ujawniają się po przesunięciu dwóch podstawowych w kierunku środka ekranu. Oprócz nowatorskiego i przyjemnego dla oka interfejsu graficznego, aplikacja może pochwalić się wsparciem dla profili użytkowników, także tych najmłodszych. Najprawdopodobniej stąd pochodzi jej nazwa – Firefox Junior.

Reklama

Prezentację przeglądarki możecie obejrzeć na poniższym, długim i nudnym wideo z konferencji zorganizowanej przez Mozillę. Czekam na więcej informacji o Firefox Junior. Być może aplikacja nie zatrzęsie sklepem AppStore, ale na pewno spodoba się posiadaczom iPadów ponad wszystko ceniących szybkość i prostotę. Ponadto, wyświetlanie stron internetowych w trybie pełnoekranowym niewątpliwie daje Juniorowi przewagę nad domyślnym Safari. Więcej miejsca = większy komfort przeglądania.

Pamiętajcie, że Firefox Junior jest obecnie prototypem, czyli aplikacją, której finalna forma może znaczcie różnić się od tego, co widzimy teraz. Kto wie, może w wersji, która trafi do AppStore, pozbędą się tego brzydkiego „X” obok paska adresu? :)

via 9to5Mac