Mozilla prezentuje projekt Junior, czyli Firefoxa dla iPada (wideo) 21

Mozilla prezentuje projekt Junior, czyli Firefoxa dla iPada (wideo)

Mozilla prezentuje projekt Junior, czyli Firefoxa dla iPada (wideo) 22

Jeżeli chodzi o przeglądarki internetowe, iOS nie oferuje zbyt dużej wolności wyboru. Z powodu ograniczonej natury systemu, użytkownik nie może pobrać, zainstalować i ustawić przeglądarki innej niż Safari jako domyślną. Mimo to, w sklepie Apple AppStore jest wiele prawdziwie ciekawych i innowacyjnych aplikacji tego typu. Posiadacze iPadów mogą pobrać Operę, Dolphin, Atomic, Skyfire, a wkrótce także Firefox Junior, najnowszy projekt Mozilli.

Firefox Junior dla iPada jest przeglądarką pełnoekranową obsługiwaną za pomocą gestów. Jedyne widoczne po dotknięciu wyświetlacza przyciski służą do dodawania kart i powrotu do poprzedniej strony, inne ujawniają się po przesunięciu dwóch podstawowych w kierunku środka ekranu. Oprócz nowatorskiego i przyjemnego dla oka interfejsu graficznego, aplikacja może pochwalić się wsparciem dla profili użytkowników, także tych najmłodszych. Najprawdopodobniej stąd pochodzi jej nazwa – Firefox Junior.

Prezentację przeglądarki możecie obejrzeć na poniższym, długim i nudnym wideo z konferencji zorganizowanej przez Mozillę. Czekam na więcej informacji o Firefox Junior. Być może aplikacja nie zatrzęsie sklepem AppStore, ale na pewno spodoba się posiadaczom iPadów ponad wszystko ceniących szybkość i prostotę. Ponadto, wyświetlanie stron internetowych w trybie pełnoekranowym niewątpliwie daje Juniorowi przewagę nad domyślnym Safari. Więcej miejsca = większy komfort przeglądania.

Pamiętajcie, że Firefox Junior jest obecnie prototypem, czyli aplikacją, której finalna forma może znaczcie różnić się od tego, co widzimy teraz. Kto wie, może w wersji, która trafi do AppStore, pozbędą się tego brzydkiego „X” obok paska adresu? :)

via 9to5Mac