Mozilla pracuje nad nową mobilną przeglądarką internetową o nazwie Fenix

Ma być ona skierowana do osób młodych

Choć uważam, że Google Chrome nie jest najlepszą mobilną przeglądarką internetową, to i tak z niej chętnie korzystam. Jak się jednak okazuje, konkurencja nie śpi i ciągle pracuje nad nowymi produktami. Do tej grupy zalicza się również Mozilla, która tworzy nową przeglądarkę o nazwie Fenix.

Mozilla to firma odpowiedzialna za stworzenie jednej z najpopularniejszych przeglądarek na systemy typu Linux (i nie tylko) – Mozilla Firefox. Oczywiście istnieje także jej mobilna odmiana o takiej samej nazwie. Firma przygotowała również inny ciekawy produkt, czyli Firefox Focus (występujący też pod nazwą Firefox Klar), który dedykowany jest do tych użytkowników, którzy cenią sobie prywatność w sieci. Z tej przeglądarki korzystam też i ja.

Reklama

Jak się jednak okazuje, Mozilla pracuje nad kolejną mobilną przeglądarką internetową, która będzie się nazywać Fenix. Niestety, nie wiemy o niej zbyt dużo. Projekt ma już swoją stronę na GitHub, ale nie mamy tam podanego opisu, przez co o samej aplikacji nie wiemy za wiele. Jedyne, co się pojawiło, to hasło Fenix is not your parent’s Android Browser, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Fenix nie jest przeglądarką dla Twoich rodziców. 

Może to więc oznaczać, że Mozilla Fenix będzie produktem skierowanym do osób młodych, które faktycznie korzystają z przeglądarek nieco inaczej niż osoby od nich starsze. Nie mam jednak pojęcia, w jaki sposób można zmodyfikować taką aplikację, by bardziej odpowiadała młodszemu pokoleniu. Liczę, że w tym temacie Mozilla mnie zaskoczy.

Projekt powstał już kilka miesięcy temu, ale z tego, co można zauważyć, jest on na bieżąco aktualizowany (ostatni update został wdrożony pod koniec czerwca). Warto dodać, że – na ten moment – nad aplikacją pracują tylko trzy osoby. Projekt na GitHub znajdziecie >tutaj<.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/06/22/aplikacja-przegladarka-kiwi-browser-android-test-recenzja-opinia/

Źródło: Android Headlines