Mówisz i masz – specyfikacja ZUK Z2 ujawniona przez TENAA

Popularne powiedzenie użyłem w tytule nieprzypadkowo. Zaledwie w poniedziałek pisałem, że nie wiemy nic na temat specyfikacji ZUK Z2, oprócz tego, że zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon. Premiera smartfona zaplanowana jest na 31 maja i zastanawiałem się wówczas, czy na dniach wycieknie do sieci lista jego parametrów, czy ZUK zrobi nam na koniec miesiąca całkowitą niespodziankę. Cóż, okazuje się, że TENAA była szybsza.

Zgodnie z „tradycją”, dzięki chińskiej agencji certyfikującej poznaliśmy najważniejsze informacje na temat nadchodzącej nowości. Przyznam, że jest dla mnie nie lada zaskoczeniem, że ZUK Z2 również będzie posiadał czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 o częstotliwości taktowania 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530. Oznacza to, że jego także powinniśmy traktować jako flagowca i to wcale nie gorszego od ZUK Z2 Pro – Chińczycy mają więc „rozmach” i da się odczuć, że zamierzają mocno namieszać na rynku.

Choć procesor to najważniejszy element każdego urządzenia, nie można zapominać o pozostałych komponentach. ZUK Z2 ma pojawić się na rynku w dwóch wersjach: z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej oraz z 4 GB RAM i 64 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Jest to istotna informacja, bowiem zabrakło obsługi kart microSD, za co należy się producentowi ewidentny minus (choć kilku konkurentów również można za to zganić). Zwłaszcza, że smartfon oferuje Dual SIM, więc spokojnie jeden slot mógłby być hybrydowy.

ZUK Z2 ma mieć też dwa aparaty: główny 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED oraz przedni 8 Mpix. Zdjęcia użytkownik zobaczy na wyświetlaczu TFT (najpewniej IPS) o przekątnej 5 cali i rozdzielczości Full HD (1080×1920). Pracą smartfona ma zarządzać system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow. Zasilanie natomiast zapewni akumulator o przyzwoitej pojemności 3500 mAh.

ZUK Z2 ma wymiary 140,5x69x7,9 mm, a całość waży 150 gramów. Niestety, obudowa wygląda na dość… kanciastą, przez co urządzenie nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Może też mieć problemy, aby dobrze „wpasować” się w dłoń użytkownika.

Na koniec jeszcze wspomnę, że pojawiła się również informacja o prawdopodobnej cenie ZUK Z2. Według plotek, ma ona wynieść 1799 juanów chińskich (zapewne za wersję podstawową, czyli 3 GB/32 GB), co po przeliczeniu daje nam równowartość około 1120 złotych (bez podatku).

Źródło: TENAA przez mydrivers