Już można pobierać motywy z Androida P na urządzenia Huawei i Honor | Tabletowo.pl

Już można pobierać motywy z Androida P na urządzenia Huawei i Honor

Dołącz do dyskusji 0

Chociaż jeszcze nie wszyscy dostali aktualizację do Androida Oreo, to od jakiegoś czasu jesteśmy wręcz zalewani informacjami na temat następcy, czyli Androida P. Ta odsłona wprowadzi m.in. nieco odświeżony wygląd interfejsu, który możemy sobie zainstalować już teraz na urządzeniach z nakładką EMUI.

Jeśli mój smartfon zaczyna mi się nudzić, to zazwyczaj coś w nim zmieniam. Może to być tapeta, motyw, jakieś nowe, ciekawe aplikacje lub odświeżony motyw. Tym razem padło na tę ostatnią pozycję i w sumie dobrze się złożyło, bowiem w aplikacji EMUI Themes Factory pojawiły się nowe, bardzo interesujące propozycje.

SimpleP to kontynuacja motywów z serii Simple, które nawiązują stylistyką do czystej wersji Zielonego Robocika (np. SimpleN do Androida Nougat, SimpleO do Androida Oreo). Nowa odsłona konsekwentnie pokazuje nam to, czego możemy się spodziewać w Androidzie P prosto spod ręki Google. Autor postanowił rozdzielić motyw na dwa warianty. Pierwszy z nich, nazwany White Panel, ma zaimplentowany biały panel powiadomień z niebieskimi przełącznikami. Drugi natomiast – Dark Panel – ma ten element systemu w ciemnej barwie. Reszta pozostaje taka sama.

A co tutaj znajdziemy? Przede wszystkim nowy ekran blokady, na którym zegar znajduje się powyżej środka obrazu. Warto też wspomnieć o niebieskich wstawkach w dialerze, nawiązujących swoją stylistyką do aplikacji Kontakty od Google. Nie można również zapomnieć o płaskich, okrągłych ikonach programów, a także pasku nawigacyjnym podobnym do tego, jaki znajdziemy w smartfonach z linii Google Pixel.

Autor modyfikacji powiadomił mnie, że jest w trakcie tworzenia kolejnego wariantu SimpleP, który w całości będzie wypełniony czernią (tzw. full dark theme). Powinno to zadowolić szczególnie właścicieli urządzeń z ekranami AMOLED i OLED (na przykład Huawei P9 Plus). Zostanie on opublikowany tuż po tym weekendzie.

Uwaga: powyżej opisane motywy są kompatybilne tylko z nakładką EMUI w wersji 5.x i 8.x!

Polecamy również:

EMUI Themes Factory – takie powinny być Motywy Huawei

Źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona