Samsung Galaxy J6, fot: Krzysztof Swoboda (Tabletowo.pl)

Darmowe motywy na smartfony Samsunga będą tylko wersjami czasowymi. Wkrótce zostaną wprowadzone limity

Samsung wprowadza istotną zmianę w związku z wykorzystywaniem darmowych motywów na swoich smartfonach. Wraz z aktualizacją do Androida 9.0 Pie, przestaną one być darmowe po wieczność. Skorzystamy z nich bezpłatnie tylko przez 14 dni.

Samsung nie przedstawia jasno dlaczego wprowadza taką zmianę do aplikacji Samsung Themes. W komunikacie, który pojawia się na ekranach użytkowników smartfonów tego producenta czytamy, że ma ona na celu „pomóc projektantom nieustannie tworzyć produkty wysokiej jakości oraz zapewnić stabilniejsze i bardziej płynne działanie naszej usługi”.

Reklama

Sugeruje to, że Samsung chce, aby twórcy motywów mogli zarabiać na nich, ograniczając czas używania poszczególnych rozszerzeń graficznych. Zadziała to tak, że użytkownicy otrzymają powiadomienie pop-up na smartfon na dzień przed upływem 14-dniowego okresu użytkowania aplikacji. Drugie powiadomienie pokaże się na 10 minut przed wyłączeniem niestandardowego motywu. Przy okazji Samsung zaproponuje nam inne motywy do zainstalowania.

Po dwóch tygodniach użytkowania wybranego motywu zostanie zastosowany domyślny wygląd TouchWiz Samsunga. W komunikacie pewnie chodziło o nakładkę Samsung Experience, ale widocznie nawet sam producent gubi się w nazewnictwie ciągle zmieniającej się powłoki graficznej Androida.

Niewykluczone, że zmiany są związane z  zapowiedzianym nowym interfejsem użytkownika w telefonach Samsunga – One UI. Razem z Androidem Pie pojawi się ona na smartfonach Galaxy. Być może sprawa stanie się jaśniejsza w ciągu kilku najbliższych dni, kiedy producent uruchomi program beta testów Androida 9.0 Pie dla flagowych Galaxy S9 oraz Galaxy S9 Plus.

Jakkolwiek by nie było, przyzwyczajeni przez lata, że za motywy graficzne systemu w Samsungach nie musimy wydawać ani grosza, czujemy się, jakby nam coś zabierano. Macie tak samo?

https://www.tabletowo.pl/2018/11/07/samsung-one-ui-nowy-interfejs-galaxy-s9-galaxy-note-9-beta-testy-kiedy-aktualizacja/

dzięki Błażej za info!