Motus poszerza portfolio o smartwatche – Watchy dla dzieci i Amoled dla amatorów sportu

Firma Motus, znana do tej pory z produkcji hulajnóg elektrycznych w niskich cenach, postanowiła rozszerzyć swoją ofertę. Od teraz od Motusa możecie również kupić dwa smartwatche – jeden przeznaczony typowo dla młodszych – Motus Watchy i drugi, sportowy, Motus Amoled.

Motus Watchy to zegarek, który na pewno przydałby się ciągle zmartwionym rodzicom. Ma 1,3” dotykowy ekran IPS o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, baterię o pojemności 350 mAh i slot na kartę nanoSIM. Dzięki niej, WiFi i GPS, Watchy jest w stanie przekazać nam aktualną lokalizację naszego dziecka lub powiadomić nas, jeśli znajdzie się ono poza obszarem przez nas dozwolonym.

Dedykowany dla dzieci Motus Watchy / Motus

Opcja SOS w zegarku pozwala dziecku wysłać wiadomość z ostrzeżeniem do maksymalnie 3 wybranych numerów, by potem dzwonić po kolei do każdego z nich, aż do nawiązania połączenia. Przechowuje maksymalnie do 20 kontaktów i ma certyfikat wodoszczelności IP67.

Zegarek dla aktywnych, czyli Motus Amoled / Motus

Drugi ze smartwatchy – Motus Amoled – jest zdecydowanie bardziej zaawansowany. Tak jak sama nazwa wskazuje, ma on ekran AMOLED o przekątnej 1,3” i rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Bateria ma pojemność 500 mAh. Jest od dedykowany głównie amatorom sportu, gdyż jest kompatybilny z wieloma aplikacjami śledzącymi nasze postępy w np. bieganiu. Możemy również skorzystać ze specjalnie stworzonej dla niego aplikacji Motus Active, która zliczy nam nasze kroki, zanalizuje trening, będzie monitorować sen czy nawet sprawdzi nasz puls. Podczas treningu, czy też relaksu, będziemy mogli także kontrolować muzykę na naszym telefonie właśnie przez zegarek. Oczywiście ma też możliwość wykonywania połączeń. Niestety, maksymalna liczba kontaktów to, tak jak w Watchy, zaledwie 20.

Monitorowanie snu to jedna z ważniejszych rzeczy, dla wielu użytkowników smartwatchy / Motus

Smartwatche Motusa są już dostępne w polskich sklepach. Ich ceny nie są zbyt wygórowane – Watchy możemy kupić już za 299 zł, zaś za Motus Amoled zapłacimy 399 zł.

Co o nich sądzicie?