Motorola Xoom oficjalnie w Polsce - Tabletowo.pl

Motorola Xoom oficjalnie w Polsce

Tabletowo.pl Motorola Xoom oficjalnie w Polsce Motorola Nowości

Do sprzedaży na polskim rynku wchodzi kolejny tablet internetowy. Tym razem jest to Motorola Xoom, czyli propozycja dla osób, które mają wypchany portfel (i to nie przez miedziaki ;)). Jest to pierwszy tablet amerykańskiego producenta – co więcej, pierwszy pracujący w oparciu o Androida Honeycomb. Ale czy to (i inne parametry techniczne, które znajdziecie poniżej) jest warte aż takich pieniędzy, jakich życzy sobie producent? Cena Motoroli Xoom w Polsce to 2999 złotych. Ałć! A jeśli będziecie się chcieli związać abonamentem – będziecie to mogli zrobić z Erą (od 5 czerwca T-Mobile), bo właśnie u tego operatora będzie dostępna Motorola Xoom.

Tabletowo.pl Motorola Xoom oficjalnie w Polsce Motorola Nowości

Motorola Mobility Poland Sp z o.o., oddział Motorola Mobility, Inc., informuje o polskiej premierze urządzenia Motorola XOOM. Tablet będzie dostępny u operatora ERA PTC oraz w kanałach detalicznych już pod koniec maja 2011 roku. Motorola XOOM jest pierwszym tabletem działającym na systemie operacyjnym Google Android 3.0 (Honeycomb). Motorola XOOM został wyposażony w 1GHz dwurdzeniowy procesor, 32-gigową pamięć i 1GB pamięć RAM, a także dwie kamery: pierwszą umożliwiającą prowadzenie video-rozmów na czacie i drugą wbudowana z tyłu urządzenia pozwalającą na kręcenie filmów video. Dodatkowo tablet cieszy wielozadaniową funkcjonalnością i obsługuje najnowsze usługi mobilne Google. A to wszystko na 10,1-calowym wyświetlaczu HD. Cena tabletu Motorola XOOM to ok. 2 999 PLN.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wprowadzenia do Polski tak zaawansowanego i ciekawego od strony użytkowej urządzenia jakim jest Motorola XOOM. Niezależnie od tego czy użytkownik serfuje po sieci, przeglądając kilka okien przeglądarki jednocześnie, ogląda najnowsze propozycje kinowe, czy prowadzi video-rozmowy z przyjaciółmi, Motorola XOOM zachwyca łatwą obsługą, szybką pracą i niewiarygodnie dobrą grafiką, jak również akcesoriami Motorola Smart

– powiedział Kamil Tuma, VP & GTM General Manager, T-Mobile and CEE Retail/Distribution

Tabletowo.pl Motorola Xoom oficjalnie w Polsce Motorola Nowości

Cechy Motorola XOOM

Tablet Motorola XOOM wyposażony został w 1GHz dwurdzeniowy procesor i 1-gigową pamięć RAM, co zapewnia wysoką wydajność pracy. Dzięki platformie operacyjnej Android 3.0 (Honeycomb) możemy korzystać z takich funkcji jak obsługa widgetów, wielozadaniowość, przeglądanie stron w zakładkach oraz dostosowanie ekranu do preferencji użytkownika. Wszystko to wyświetlane jest na 10,1–calowym panoramicznym ekranie HD o rozdzielczości 1280×800, który zapewnia jeszcze bogatsze wrażenia wizualne oraz bardziej precyzyjny i wyrazisty obraz. Wbudowane łącze HDMI umożliwia projekcję i oglądanie filmów oraz zdjęć na ekranach telewizorów, czy monitorów. Tablet został również wyposażony w 5-megapikselowy aparat z funkcją video oraz kamerkę internetową o rozdzielczości 2MP, która pozwala na prowadzenie video-konferencji przy użyciu aplikacji Google Talk.

Urządzenie oferuje dostęp do szerokiego pakietu usług Google Mobile, w tym Google Maps 5.0 z funkcjonalnością 3D oraz 150 000 aplikacji w Android Market. Motorola XOOM obsługuje także wersję beta programu Adobe Flash Player (wersja 10.2) do pobrania z zasobów Android Market; program ten pozwala na ściąganie i przesyłanie zawartości stron internetowych, filmów video, gier i aplikacji we flashu.

Motorola Xoom posiada wbudowany żyroskop, barometr, e-kompas, akcelerometr oraz adaptacyjne oświetlenie ekranu, automatycznie dopasowujące się do poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Tablet Motorola XOOM efektywnie wykorzystuje energię, co pozwala na odtwarzanie filmów video do 10 godzin bez potrzeby ładowania baterii. Jest to o połowę dłużej niż w innych dostępnych tabletach.

Tabletowo.pl Motorola Xoom oficjalnie w Polsce Motorola Nowości

Akcesoria Motorola Smart

Aby zwiększyć możliwość użytkowania Motorola XOOM, firma Motorola oferuje następujące akcesoria:

1. Standardową stację dokującą – urządzenie ładujące baterię w trakcie oglądania filmów video i słuchania muzyki przez zewnętrzne głośniki

2. Stację dokującą HD – pozwalającą na przesyłanie i odtwarzania materiałów video, zdjęć bezpośrednio na telewizorze przy użyciu gniazda HDMI lub na słuchanie muzyki bezpośrednio przez 2 wbudowane głośniki bez konieczności podłączania głośników zewnętrznych; urządzenie jest jednocześnie ładowane

3. Bezprzewodową klawiaturę Bluetooth wyposażona w specjalne klawisze, będące skrótem do systemu Android

Tabletowo.pl Motorola Xoom oficjalnie w Polsce Motorola Nowości

Dostępność

Motorola XOOM dostępna będzie w Polsce od czerwca w sieci ERA PTC oraz w sprzedaży detalicznej w cenie 2 999 PLN.

ź: Motorola

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona