Motorola Xoom nie otrzyma Androida 4.2 18

Motorola Xoom nie otrzyma Androida 4.2

image

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o tym, że rozpoczęła się procedura aktualizacji tabletu Nexus 7 do Androida 4.2. Dzisiaj niestety z samego rana nie mam da Was dobrych wieści – okazuje się, że że najnowszej edycji zielonej platformy nie otrzyma niestety Motorola Xoom. Pierwszy nieoficjalny tablet Google’a ma w drodze oficjalnych aktualizacji pozostać na zawsze wyposażony w Androida 4.1.2.

Dotychczas Xoom wraz z każdą nową edycją systemu otrzymywał szybko nowy soft wraz z całą serią Nexus, był traktowany przez Giganta niemal jak swój produkt. Warto przypomnieć, że to właśnie urządzenie Motoroli było pierwszym, w którym zastosowano Robocika specjalnie dostosowanego do większych wyświetlaczy – Android Honeycomb zmienił świat androidowych tabletów. Interfejs wówczas debiutujący wówczas na Xoom z niewielkimi zmianami przerwał do dziś i sprawił, że system Google’a da się naprawdę przyjemnie obsługiwać na większym ekranie.

Zgodnie ze słowami Jeana-Baptiste Queru, odpowiedzialnego za projekt AOSP, nowej edycji Androida nie zobaczy właśnie Xoom oraz smartfon Nexus S. W przypadku obu urządzeń wydaje się być to troszeczkę dziwne, ponieważ korzystają one z wydajnych podzespołów – Xoom posiada Tegrę 2 oraz 1 GB pamięci RAM. Do dziś jest produkt Motoroli całkiem wydajnym urządzeniem, a sam nowy Android nie powinien mieć większych wymagań od wersji 4.1.2. Nowa odsłona systemu wnosi przecież tylko niewielkie usprawnienia, tym bardziej decyzja Giganta dziwi.

Użytkownicy jednak nie mają czym specjalnie martwić – zapewne scena deweloperska zadba, by tablet otrzymał Żelki w nowej wersji. Projekty takie jak CyanogenMod czy AOKP jeszcze nie raz udowodnią, że niemożliwe nie istnieje – już w najbliższym czasie można spodziewać się nieoficjalnych Romów. Zainstalujecie któryś? :)

Źródło