Motorola sprzeda 800 tysięcy Xoom w Q1 2011?

Reklama

Jak podaje Digitimes, Motorola spodziewa się doskonałej sprzedaży swojego pierwszego tabletu internetowego – Xoom. Według najnowszych, nieoficjalnych informacji w pierwszym kwartale roku producent chce sprzedać około 800 tysiący sztuk modelu z Androidem 3.0 na pokładzie. Są jednak szanse, że liczba ta wzrośnie nawet do miliona.

Śledząc informacje, które podaje chińska opinia handlowa, Motorola i Samsung to dwie główne firmy, które tworząc swoje urządzenia z nowym systemem od samego początku otrzymały wsparcie od Google, pozostawiając w tyle takie firmy, jak HTC czy LG.

Wielu analityków rynku elektroniki użytkowej twierdzi, że Motorola Xoom może zdominować rynek tabletów i już teraz stawiają go na miejsce lidera, które do tej pory było zarezerwowane dla iPada – tabletu firmy Apple.

Dla nas – potencjalnych klientów – zapewne i tak najbardziej interesująca jest cena, a nie miejsce na podium. Ale zazwyczaj im wyższy stołek, tym cena też jest odpowiednio wyższa, co zapewne nie każdemu się podoba. Ale jak na razie nie mamy na co narzekać, gdyż Motorola nie ujawniła jeszcze oficjalnej ceny swojego urządzenia.

Swoją drogą – skoro Xoom ma trafić na półki sklepowe w lutym (podobno), a kwartał kończy się wraz z końcem marca – w miesiąc milion sztuk? W przypadku Motoroli to bardzo prawdopodobne.

źródło