Notchotam? Z nowych rzeczy – Motorola prezentuje modele One i One Power | Tabletowo.pl

Notchotam? Z nowych rzeczy – Motorola prezentuje modele One i One Power

Dołącz do dyskusji 0

Podczas gdy w Berlinie trwa święto wszystkich fanów elektroniki – targi IFA, Motorola na drugim krańcu świata, w Indiach, ogłasza premierę urządzeń z nowej linii One. Jej pierwszymi przedstawicielami są modele One i One Power.

Dlaczego „One”? Cóż, zapewne chodzi o to, że dwa nowe smartfony należą do rodziny smartfonów Android One, które jako jedne z pierwszych, niedługo po Pixelach Google’a, będą dostawać aktualizacje do wyższych wersji systemu Android. Zyskają także nielimitowaną ilość miejsca na zdjęcia i filmy na Dysku Google.

Motorola One

Motorole mocno przypominają iPhone’a X, ale nie tak bardzo jak model P30, przeznaczony na rynki wschodnie. Patrząc na ekran z przodu, widzimy 5,9-calowy wyświetlacz HD+ (w wypadku Motoroli One) lub 6,2-calowy Full HD+ (w Motoroli One Power). Producent nazwał je sobie „Max Vision”.

Model One (powyżej) ma lśniącą, szklaną obudowę, a One Power (poniżej) – wykończoną matowym poliwęglanem.

W modelu One znalazł się (najwyraźniej) wciąż popularny procesor Snapdragon 625, podwójny aparat 13 Mpix (f/2.0) + 2 Mpix (f/2.4) oraz bateria 3000 mAh. Z przodu mamy kamerę 8 Mpix. Wymiary słuchawki to: 149.9 × 72.2 × 7.9mm. Smartfon waży 162 g.

Model One Power jest już nieco lepiej wyposażony: ma procesor Snapdragon 636, podwójny aparat 16 Mpix + 5 Mpix oraz pokaźną baterię 4850 mAh. Również przednia kamera robi zdjęcia w wyższej rozdzielczości – 12 Mpix. Urządzenie mierzy 155.8 × 75.9 × 9.98 mm i waży 170 g.

Oba smartfony występują w wersji z 4 GB RAM i 64 GB pamięci masowej, co nie wygląda źle w tym przedziale cenowym.

No właśnie – ceny. Na razie znamy tylko tę odnoszącą się do Motoroli One – 299 euro. Kwota, jaką trzeba będzie dać za Motorolę Power nie została jeszcze sprecyzowana.

Muszę się przyznać, że stylistyka smartfonów nie przemawia do mnie specjalnie. Może to zmęczenie powtarzalnym wzornictwem? Logo Motoroli na pleckach i podpis producenta  to jedyne, co wizualnie wyróżnia te modele na tle innych, bliźniaczo im podobnych konstrukcji.

źródło: informacja prasowa, The Android Soul, Phone Arena, fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona