Motorola pracuje nad tabletem z Windows 8 - Tabletowo.pl

Motorola pracuje nad tabletem z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Motorola pracuje nad tabletem z Windows 8 Motorola Nowości Plotki / Przecieki

Ubiegły rok przyniósł nam mnóstwo wieści dotyczących najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. W pierwszych miesiącach często spekulowaliśmy na temat tego, jaki będzie sam Windows 8, w drugiej połowie roku natomiast skupialiśmy się przede wszystkim na nadchodzących urządzeniach. Wśród natłoku informacji była również wiadomość mówiąca o tym, że Microsoft zdecydował się na współpracę przy tworzeniu tabletów z Windows 8 z wybranymi producentami. Wśród nich miały się znaleźć następujące firmy: Asus, Lenovo, Samsung, HP i Toshiba. Kolejne koncerny miały rzekomo starać się o licencję Microsoftu na początku bieżącego roku. Wiele wskazuje na to, że właśnie teraz Motorola zapragnęła mieć własny tablet z Windows 8.

Dotychczas Motorola była skupiona na rozwoju swoich urządzeń mobilnych z Androidem – nic dziwnego, skoro jakiś czas temu przeszła pod skrzydła internetowego giganta, Google. To właśnie amerykańska firma jako pierwsza zaprezentowała tablet z Androidem 3.0 Honeycomb (Motorola Xoom), który był pierwszą wersją Androida przygotowaną z myślą o tego typu sprzęcie. Wiele jednak wskazuje na to, że niebawem zwolennicy Motoroli otrzymają większy wybór produktów: zarówno z Androidem, jak i Windows 8.

Oczywiście za wcześnie jest na jakiekolwiek dywagowanie na temat parametrów technicznych nadchodzącego tabletu, jak również jego wzornictwa. Okazuje się bowiem, że jeśli takowy sprzęt powstanie, jego debiutu doczekamy się dopiero pod koniec 2013 roku lub na początku przyszłego.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona