Motorola pracuje nad tabletem, którego wygląd będzie można dostosować przed zakupem | Tabletowo.pl

Motorola pracuje nad tabletem, którego wygląd będzie można dostosować przed zakupem

Dołącz do dyskusji 0

Motorola to jeden z tych producentów tabletów internetowych, których szanuję ze względu na uwagę, jaką przykłada do szczegółów i jakości wykonania. W portfolio amerykańskiego koncernu znajdują się tylko cztery urządzenia: Motorola Xoom, Motorola Xoom 2, Motorola Xoom 2 Media Edition oraz dedykowany korporacjom ET71 Enterprise. We wrześniu ubiegłego roku miałem przyjemność przetestowania modelu Xoom 2 Media Edition, który wywarł na mnie doskonałe wrażenie. Gdyby nie przestarzały system operacyjny (wtedy Android 3.0 Honeycomb. Pamiętacie go jeszcze?) i procesor o przeciętnej wydajności, mógłbym go nazwać jednym z najlepszych tabletów, jaki miałem w rękach. Jeśli kolejny członek rodziny Xoom będzie równie dobry, lecz nowocześniejszy, wróżę mu świetlaną przyszłość.

Plotki o nim pojawiły się wczoraj wieczorem po opublikowanym przez serwis Engadget wywiadzie z szefem Motoroli, Dennisem Woodside. Wspomniał on, że firma „pracuje nad czymś nowym, ale w tej chwili nie może powiedzieć nic konkretnego”. Innymi słowy – tablet lub tabletofon. To dwie kategorie produktów, których popularność nieustannie rośnie, a których brakuje w niedawno odświeżonym portfolio Motoroli.

Wiecie, czym jest Moto Maker? To strona internetowa, na której można dostosować wygląd smartfonu Motorola Moto X przed złożeniem zamówienia. Do dyspozycji użytkownika oddano kilkanaście kolorów i faktur tylnego panelu (w tym kilka drewnianych), akcenty przycisków i obwódki wokół obiektywu aparat fotograficznego, a także bogaty zestaw tapet. Kilkoma ruchami myszy klient może zaprojektować wymarzony telefon komórkowy, na przykład biały przedni panel, błękitny tylny i białe przyciski. Brzmi nieźle? Podobnej funkcji może doczekać się nadchodzący tablet/tabletofon Motoroli. Amerykański koncern dostrzega ogromny potencjał w personalizacji sprzętu i nie ulega wątpliwości, że wykorzysta go w jak największej liczbie urządzeń. Jedynym minusem tego pomysłu jest ograniczenie terytorialne – ponieważ fabryka znajduje się w Stanach Zjednoczonych, projektować i zamawiać smartfony Moto X mogą tylko obywatele tego kraju.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona