Wyciekły rendery trzech smartfonów z rodziny Motorola P30. Premiera w Chinach już jutro | Tabletowo.pl

Wyciekły rendery trzech smartfonów z rodziny Motorola P30. Premiera w Chinach już jutro

Dołącz do dyskusji 0

Motorola regularnie raczy nas swoimi smartfonami. Wygląda na to, że do tego grona dołączy rodzina średniaków, której przedstawicielami będą trzy trzydziestki – model P30, P30 Note oraz P30 Play. W internecie pojawiły się pierwsze informacje na temat domniemanych urządzeń producenta. Czy jest na co zwracać uwagę?

Serwis Android Pure dotarł wczoraj do ofert nadchodzących urządzeń, które zostały umieszczone na oficjalnej stronie Motoroli. Według ich doniesień, wkrótce producent zaprezentuje trzy smartfony: P30, P30 Note oraz P30 Play – wygląda na to, że zabraknie tutaj przedrostka Moto.

Wyciekły również zdjęcia nadchodzących urządzeń i podejrzewamy, że jest to model P30. Smartfon, jak większość jego tegorocznych konkurentów, będzie miał notcha nawiązującego wyglądem do iPhone’a X oraz małą „bródkę” na dole. Z tyłu sytuacja również będzie podobna do dziesiątki opatrzonej logo z nadgryzionym jabłkiem. Dwa aparaty zostaną umieszczone pionowo, a swoje miejsce znajdzie między nimi dioda doświetlająca. Czytnik linii papilarnych miałby znajdować się w charakterystycznym dla producenta miejscu, skryty pod logo Motoroli.

Według plotek, nadchodzące urządzenia będą wyposażone w ośmiordzeniowy procesor, przy czym jeszcze nie wiemy, jaki dokładnie. Motorola P30 będzie miała 6 GB pamięci operacyjnej i 64 lub 128 GB pamięci na dane; model P30 Note 4 lub 6 GB RAM-u i 64 GB ROM-u; natomiast wersja P30 Play – 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci ROM.

Wszystkie urządzenia będą miały 6,2-calowy ekran Fullscreen o proporcjach 19:9, nad którym znajdzie się aparat do selfie  (12 Mpix z przysłoną f/1.8), natomiast z tyłu umieszczone zostaną dwa oczka o rozdzielczości 16+5 Mpix z przysłoną f/1.8.

Smartfon będzie zasilany baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania (18 W), a pracę całości kontrolować ma Android Oreo. Spodziewamy się zobaczyć telefon w trzech różnych kolorach: Rock Black Ink (czarny, atramentowy), Bright Black (czarny, prawdopodobnie błyszczący), Ice White Jade (biały) oraz Aurora (kolory zorzy polarnej, podobne, jak w Honorze 10)

Natomiast ceny urządzeń mają wyglądać następująco:

  • Motorola P30 6/64 – 1999 juanów, co daje w przybliżeniu 1100 złotych
  • Motorola P30 6/128 – 2399 juanów, co daje w przybliżeniu 1310 złotych
  • Motorola P30 Note 4/64 – 1999 juanów, co daje w przybliżeniu 1100 złotych
  • Motorola P30 Note 6/64 – 2299 juanów, co daje w przybliżeniu 1255 złotych
  • Motorola P30 Play 4/64 – 1799 juanów, co daje w przybliżeniu 985 złotych

fot. AndroidPure

Według zamieszczonego wyżej plakatu, premiera smartfonów ma odbyć się już jutro w Chinach, a prawdopodobnie cechą charakterystyczną rodziny P30 będzie spora bateria – aż 5000 mAh. Takie samo ogniwo miała posiadać według wcześniejszych przecieków Motorola One Power.

Na ten moment jeszcze nie wiemy, czy urządzenia pojawią się w Europie, tym bardziej trudno spekulować na temat tego, czy trafią do Polski. Należy jednak pamiętać, że nawet jeżeli tak się stanie, to ich ceny mogą różnić się od chińskich w zauważalnym stopniu.

Polecamy również:

Pierwsza plotka, jeden dzień, premiera – Xiaomi Mi Pad 4 Plus oficjalnie

Źródła: Android Pure (1, 2), Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona