Specyfikacja Motoroli One Power będzie nieco lepsza niż się spodziewaliśmy 19
Motorola One Power (fot. Android Headlines)

Specyfikacja Motoroli One Power będzie nieco lepsza niż się spodziewaliśmy

O istnieniu Motoroli One Power dowiedzieliśmy się dwa miesiące temu. W ciągu tych kilku tygodni kilkukrotnie pojawiały się informacje na temat jej specyfikacji, lecz teraz okazuje się, że smartfon zaoferuje nieco więcej niż się spodziewaliśmy.

Motorola One Power otrzymała właśnie certyfikat chińskiej agencji TENAA, która ma w zwyczaju publikować na swojej stronie najważniejszą część specyfikacji nadchodzących nowości oraz ich zdjęcia. Design nowej Motki znany był jednak od dawna i w tej kwestii nie ma żadnego zaskoczenia – zobaczymy dokładnie to, czego się spodziewaliśmy od dawna.

Nieco niespodzianek jest natomiast w kwestii specyfikacji technicznej. Okazuje się bowiem, że wyświetlacz w Motoroli One Power ma jednak przekątną 6,18 cala i rozdzielczość 2246×1080, co oznacza proporcje ~18,7:9. Sercem smartfona jest – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 636 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 509. Na rynku pojawi się też więcej konfiguracji niż do tej pory się mówiło – w zależności od wersji, urządzenie to zaoferuje 3 GB, 4 GB lub 6 GB RAM32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Na tyle Motoroli One Power znajdują się czytnik linii papilarnychpodwójny aparat główny 16 Mpix + 5 Mpix (według wcześniejszych doniesień oczka mają mieć przysłonę – odpowiednio – f/1.8 i f/2.0). Na przodzie umieszczono natomiast pojedynczą kamerkę o rozdzielczości 12 Mpix (wcześniejsze przecieki mówiły z kolei o 16 Mpix lub 8 Mpix).

Zgodnie z oczekiwaniami, Motorola One Power pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo, lecz zamontowany w niej akumulator ma pojemność aż 4850 mAh (dotychczasowe doniesienia podawały wartość 3780 mAh). Całość ma wymiary 155,8×75,9×9,98 mm i waży 170 gramów.

Jeżeli nasze przypuszczenia się potwierdzą, to Motorola One Power zadebiutuje 2 sierpnia w Chicago, wraz z Motorolą One (bez dopisku Power).

Specyfikacja Motoroli One Power będzie nieco lepsza niż się spodziewaliśmy 25
Motorola One (fot. Android Headlines)

Źródło: TENAA