Specyfikacja Motoroli One Power wskazuje na to, że będzie ona rywalizować głównie z Nokią X6 19
Motorola One Power (fot. Android Headlines)

Specyfikacja Motoroli One Power wskazuje na to, że będzie ona rywalizować głównie z Nokią X6

To dość standardowy scenariusz: wystarczy, że pierwszy przeciek na temat nowego urządzenia jakiegoś producenta ujrzy światło dzienne, a zaraz pojawiają się kolejne, jeden po drugim. Tak też jest w przypadku Motoroli One Power. Dopiero co dowiedzieliśmy się o jej istnieniu, a już poznaliśmy specyfikację tego smartfona. Co więcej, wygląda na to, że będzie on rywalizować przede wszystkim z zaprezentowaną niedawno Nokią X6.

Motorola One Power będzie pierwszym od dawna smartfonem Motoroli bez dopisku „Moto” w nazwie. Jednocześnie wyraz „One” sugeruje, że dołączy on do grona przedstawicieli programu Android One, czyli z całkowicie „czystym” Androidem. Ba, wydaje się to nawet przesądzone, bowiem na powyższym renderze, na dole plecków urządzenia widnieje właśnie charakterystyczny napis „androidone”. To pierwszy punkt wspólny z Nokią X6.

Nie ma też wątpliwości, że Motorola One Power zostanie wyposażona – podobnie, jak smartfon autorstwa HMD Global – w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ z wycięciem w górnej części, w którym znajdzie się pojedyncza kamerka o rozdzielczości 16 Mpix z przysłoną f/1.9. Dla porównania, Nokia X6 ma na przodzie pojedynczy aparat 16 Mpix ze światłem f/2.0, a więc bardzo podobny.

Specyfikacja Motoroli One Power wskazuje na to, że będzie ona rywalizować głównie z Nokią X6 21
Nokia X6 (fot. Nokia)

Na tyle Motoroli One Power znajdować się ma podwójny aparat główny 16 Mpix f/1.8 + 5 Mpix f/2.0Nokia X6 ma na pleckach podobny duet (16 Mpix f/2.0 + 5 Mpix f/2.2), aczkolwiek w smartfonie Motoroli drugie z oczek najpewniej będzie dysponowało matrycą RGB (w urządzeniu od HMD Global wykorzystuje ono sensor monochromatyczny). Oba modele napędzać ma również ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 636 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 509. Sprzęt od Motoroli zaoferuje także 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (Nokia X6 też jest dostępna w takiej wersji).

Specyfikacja Motoroli One Power wskazuje na to, że będzie ona rywalizować głównie z Nokią X6 22
Motorola One Power (fot. ZyadAtef12 / Slashleaks)

Przewagami Motoroli One Power będą natomiast moduł NFCakumulator o pojemności 3780 mAhNokia X6 nie ma bowiem tego pierwszego, natomiast w drugim przypadku może pochwalić się baterią jedynie 3060 mAh.

Na razie nie wiadomo, na jakie rynki trafi Motorola One Power, ale jeśli będzie dostępna tam, gdzie Nokia X6, to pomiędzy smartfonami może wywiązać się ciekawa walka o klienta. A Wy co byście wybrali? Ja zdecydowanie Motkę, bowiem ma NFC i (minimalnie) lepsze aparaty (przynajmniej na papierze), a większa bateria to też miły dodatek.

Źródło: @HeyAndri, @HeyAndri