Motorola One Power (fot. Android Headlines)

A niech mnie! Motorola wkrótce wypuści smartfon z zupełnie nowej serii, model Motorola One Power

Przy okazji ogłaszania wyników finansowych za rok fiskalny 2017/18, Lenovo zapowiedziało, że poczyniono wiele analiz, aby zrozumieć, czego oczekują klienci. Najwyraźniej wynika z nich, że smartfona z zupełnie nowej linii produktowej, bowiem wkrótce na rynku pojawi się model Motorola One Power.

Pierwszym, co powinno zwrócić Waszą uwagę, jest już sama nazwa urządzenia. Nigdzie nie ma w niej dopisku „Moto”, tak charakterystycznego dla smartfonów Motoroli. Przyczyny takiej decyzji nie są znane, ale na pewno stoi za tym jakaś historia. Zapewne w momencie oficjalnej premiery dowiemy się, dlaczego producent nie chce, aby sprzęt należał do cieszącej się dużą popularnością i rozpoznawalnością na całym świecie rodziny „Moto”.

Reklama

Być może wynika to jednak z faktu, że Motorola One Power ma przynależeć do grupy produktów, sygnowanych logo Android One. Chociaż w sumie z drugiej strony, w Stanach Zjednoczonych członkiem programu Android One jest Motorola Moto X4, więc ten argument nie do końca trzyma się kupy. A skoro już o USA mowa, to serwis Android Headlines jest pewny tylko tego, że smartfon trafi do sprzedaży właśnie w Ameryce, aczkolwiek jednocześnie nie może z całą stanowczością wykluczyć, iż urządzenie pojawi się również w innych krajach.

Napisałem, że pierwszym, co powinno zwrócić Waszą uwagę, jest już sama nazwa Motoroli One Power, ale podejrzewam, iż spora część z Was skierowała swój wzrok najpierw na wyświetlacz. Ekran ma bowiem wycięcie w górnej części. Będzie to więc pierwszy smartfon tego producenta z takim panelem (choć pierwsza mogła być Moto X5, ale podobno jej premiera została odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość).

Na widocznym powyżej renderze można jeszcze zauważyć, że Motorola One Power ma na tyle podwójny aparat główny w lewym górnym rogu (skojarzenia z iPhonem X dozwolone) i czytnik linii papilarnych w logo producenta. Widać też port USB Typu C oraz malutkie wcięcie w górnej krawędzi, sugerujące obecność w tym miejscu 3,5 mm złącza słuchawkowego.

To na razie wszystko, co wiadomo na temat Motoroli One Power. Nie znamy listy parametrów oraz daty premiery tego modelu, nie mówiąc już o jego cenie. Wkrótce jednak kolejne karty powinny zostać odkryte.

Źródło: Android Headlines