Motorola idzie w notche. Modele One i Moto G6 Plus ze Snapdragonem 660 będą mieć różne wycięcia w ekranie 18

Motorola idzie w notche. Modele One i Moto G6 Plus ze Snapdragonem 660 będą mieć różne wycięcia w ekranie

Ostatnio cechą charakterystyczną stylistyki smartfonów Motoroli stały się okrągłe obudowy aparatów głównych, zaś koło jaka sama figura geometryczna obecna była jeszcze wcześniej w sposobie zaprojektowania widżetów ekranowych i innych elementów systemu. Obecnie trwa jednak okres przemian dla firmy, gdyż dopasowując się do obecnych trendów, rezygnuje ona nawet z niektórych charakterystycznych elementów w budowie nowych telefonów. Dobrze, że choć logo zostaje.

Takie przejście w kierunku „ajfonizacji” dostrzegamy w projekcie Motoroli One Power i modelu P30. Nijak nie przypominają one dotychczasowych modeli tego producenta, co wielu fanów marki ma jej za złe. I mimo tego, że One Power nie miał nawet jeszcze swojej premiery, wielu zadeklarowało, że nie kupi urządzenia, które w tak bezpośredni sposób nawiązuje swoim stylem do iPhone’a X.

Motorola One będzie na szczęście bardziej podobna do innych Motek dzięki charakterystycznym pleckom. Jako że przód nowych smartfonów podlega już naprawdę niewielkim zmianom, które dotyczą głównie wielkości notcha, cechą wyróżniającą może dla nich stać się to, co znajduje się z tyłu obudowy.

Motorola idzie w notche. Modele One i Moto G6 Plus ze Snapdragonem 660 będą mieć różne wycięcia w ekranie 19
Motorola One z przodu

Motorolę One przyłapano gdzieś w Chinach i przy okazji zrobiono parę zdjęć. Zdradzają one, że choć przód telefonu to klasyczny ukłon w stronę wycięć w ekranie, to po odwróceniu urządzenia na tył, dojrzymy charakterystyczne dla Motoroli elementy obudowy: wystający aparat zamknięty pod okrągłym elementem oraz logo producenta zdobiące czytnik linii papilarnych.

Motorola idzie w notche. Modele One i Moto G6 Plus ze Snapdragonem 660 będą mieć różne wycięcia w ekranie 20
Motorola One z tyłu

Zagadką jest Motorola Moto G6 Plus, której nowa edycja ma zostać unowocześniona o procesor Snapdragon 660 i ekran z wycięciem w kształcie łezki.  Na ile jednak doniesienia o niej są wiarygodne – trudno powiedzieć. Raczej bym się nie nastawiał na pojawienie się takiego modelu, gdyż wywołałoby to małe zamieszanie w ciągłości nazewnictwa. Motorola najpewniej wyda ten smartfon pod inną nazwą. Może to po prostu Moto G7?

Motorola idzie w notche. Modele One i Moto G6 Plus ze Snapdragonem 660 będą mieć różne wycięcia w ekranie 21
(podobno) Motorola Moto G6 Plus ze Snapdragonem 660

Jedno jest pewne: skończyły się czasy Motoroli, która miała swój niezbywalny styl. Firma najwyraźniej weszła na ścieżkę kompromisu między własnym dziedzictwem a panującymi trendami. Liczę tylko na to, że nie zostanie przez nie całkowicie wchłonięta.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/16/motorola-moto-p30-oficjalnie-specyfikacja-cena-powtarzalny-wyglad/

źródło: Weibo przez Phone Arena