Moto Z2 Force i Moto X4 są pierwszymi smartfonami ze Snapdragon Neural Processing Engine od Qualcomma | Tabletowo.pl

Moto Z2 Force i Moto X4 są pierwszymi smartfonami ze Snapdragon Neural Processing Engine od Qualcomma

Dołącz do dyskusji 0

Czasami tak jest, że nie dowiadujemy się od razu wszystkiego na temat możliwości danego sprzętu w dniu jego oficjalnej premiery. Tak też jest w przypadku Motoroli Moto Z2 Force i Moto X4. Właśnie okazuje się bowiem, że są to pierwsze smartfony na rynku ze Snapdragon Neural Processing Engine od Qualcomma.

Już sama nazwa tego rozwiązania dość jasno wskazuje, za co ona odpowiada. Producent mimo wszystko postanowił nieco dokładniej opisać, co ma za zadanie robić ten silnik i jakie korzyści przynieść użytkownikowi. Głównie chodzi tu o to, że oryginalny model głębokiego uczenia od Motoroli wykorzystuje zasoby urządzenia i bezpośrednio na jego poziomie jest w stanie rozpoznać krajobrazy, na które skierowany jest obiektyw aparatu.

W praktyce oznacza to to, że użytkownik może dzięki temu nie tylko zrobić zdjęcie jakiejś atrakcji, ale również dowiedzieć się, jak się ona nazywa i poznać jej historię – to ostatnie również ma być możliwe, ponieważ rozwiązanie od razu wyszukuje informacje na temat danego obiektu w internecie. Wszystko naturalnie dzieje się w czasie rzeczywistym, bez większej ingerencji człowieka – jedyne, co musi on zrobić, to dotknąć widoczny na ekranie w aplikacji aparatu „X”.

Qualcomm Snapdragon Neural Processing Engine w akcji (fot. Qualcomm)

Qualcomm podaje, że Snapdragon Neural Processing Engine aktualnie jest w stanie rozpoznać już ponad 1200 atrakcji z całego świata. Trzeba przyznać, że w niektórych okolicznościach takie rozwiązanie z pewnością może się przydać – każdy z nas bowiem na pewno niejednokrotnie patrzył na jakiś zabytek i zastanawiał się, jak się on nazywa i jaką ma historię. Właściciele Moto Z2 Force i Moto X4 mają ten problem z głowy.

Na koniec trzeba jednak mimo wszystko dodać, że nie jest to wybitnie innowacyjna nowość, ponieważ podobną funkcjonalność zapewniają również na przykład Google Lens i asystent Bixby Samsunga (opcja ta nazywa się bodajże Bixby Vision).

Polecamy również:

Motorola Moto X4 trafiła do sprzedaży w Polsce. Kup ją, a za 1 zł dostaniesz wieczystą licencję Navitel Polska

Źródło: Qualcomm

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona