Motorola Moto Z dostaje aktualizację do Androida 8.0 Oreo | Tabletowo.pl

Motorola Moto Z dostaje aktualizację do Androida 8.0 Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Właściciele Moto Z bardzo czekali na tę aktualizację, ale oto jest – smartfon właśnie dostał nową wersję systemu, Androida 8.0 Oreo. Przy okazji pojawiły się też nowsze poprawki zabezpieczeń Androida.

Motorola/Lenovo kiedyś o wiele sprawniej udostępniały aktualizacje do nowszych wersji systemu operacyjnego dla swoich smartfonów. To już właściwie ostatni moment, aby Moto Z z dystrybucji europejskiej dostała Androida Oreo, ponieważ za kilka miesięcy oficjalnie na rynku pojawi się kolejna wersja Zielonego Robocika, Android P. Z drugiej strony, model ten zadebiutował w 2016 roku, a to już standard, że starsze urządzenia otrzymują dużą aktualizację oprogramowania ze sporym opóźnieniem.

Celowo powyżej użyłem określenia „dystrybucja europejska”, ponieważ jeden z naszych czytelników kupił swoją Moto Z w sklepie Sferis, natomiast drugi w sklepie Bestcena – z tego, co mi wiadomo, żaden z ww. nie był oficjalnym dystrybutorem tego modelu w Polsce, więc szczerze nie jestem w stanie powiedzieć, czy kupione smartfony z tej ostatniej także dostały już aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Jeżeli ktoś z Was może to zweryfikować – bardzo proszę o komentarz.

Paczka z niezbędnymi do instalacji plikami waży ponad 1400 MB i jest rozsyłana do użytkowników bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), czyli smartfon sam powinien poinformować, kiedy ją wykryje. Wraz z Androidem 8.0 Oreo producent udostępnił również marcowe poprawki zabezpieczeń Androida. Jak możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu, po aktualizacji zmienił się interfejs. Pojawiła się także m.in. opcja zmniejszenia ekranu.

Jeden z naszych Czytelników po aktualizacji do Androida 8.0 Oreo miał początkowo problem z fabryczną aplikacją aparatu, ale obecnie już jest wszystko z nią w porządku. Jeśli też już macie na swoich Moto Z zainstalowaną nową wersję oprogramowania, dajcie znać w komentarzach, jak się u Was sprawuje!

Dzięki Damian i Szymon za info!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona