W końcu! Motorola Moto X Style dostała oficjalnie Androida 7.0 Nougat w Polsce | Tabletowo.pl

W końcu! Motorola Moto X Style dostała oficjalnie Androida 7.0 Nougat w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Kiedyś smartfony z serii Moto dostawały aktualizację do nowszej wersji systemu operacyjnego jako jedne z pierwszych na rynku. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ za pasem premiera Androida O, a właściciele Moto X Play i Moto X Style nadal „siedzą” na Androidzie Marshmallow. Na szczęście w przypadku tych ostatnich wkrótce się to zmieni, ponieważ producent zaczął w końcu udostępniać Androida Nougat.

Choć trwało to absurdalnie długo, to koniec końców cieszy, że użytkownicy flagowej Moto X Style nareszcie otrzymali aktualizację do nowszej wersji systemu operacyjnego. Ale nie najnowszej, ponieważ jest to Android 7.0 Nougat, a niektórzy już mają Androida 7.1.1 Nougat. Właściciele tego modelu mogą się jednak spodziewać kolejnego update’u, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie.

Kolejnym aspektem, do którego można mieć zastrzeżenia, to fakt, że razem z Androidem 7.0 Nougat producent udostępnia swoim klientom majowe poprawki zabezpieczeń Androida. Tak, majowe. A mamy już końcówkę lipca. Jest to naprawdę zaskakujące, że Motorola nie postarała się o nowsze. Ale i tu mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni, chociaż w kolejce czeka też m.in. Lenovo K6.

Aktualizację, o której tu piszę, otrzymał Czytelnik, który kupił Moto X Style w tzw. wolnej sprzedaży, dlatego to właśnie właściciele takich smartfonów mogą spodziewać się Androida 7.0 Nougat w najbliższych dniach. Egzemplarze z dystrybucji operatorskiej z pewnością dostaną nową wersję systemu z lekkim opóźnieniem. O konkretne terminy musicie jednak pytać dostawców swoich usług (choć raczej wątpliwe, że udzielą Wam takich informacji, ale próbować możecie).

Jednocześnie trzeba się liczyć z tym, że to już ostatnia, duża aktualizacja dla Moto X Style. Androida 8.0 O(coś-tam) na pewno ten smartfon nie otrzyma. Wszakże właśnie mijają dwa lata od jego prezentacji. W dodatku urządzenie dostało już dwa duże update’y, więc limit został wyczerpany.

Aktualizacja:

Od innego Czytelnika (dzięki Darek!) dostaliśmy cynka, że jego kupiona w Plusie Moto X Style także dostała Androida 7.0 Nougat, chociaż dopiero po ręcznym wymuszeniu aktualizacji w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach.

Dzięki Przemek za screeny i info!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona