Motorola Moto X Play dostaje aktualizację do Androida Nougat. W końcu | Tabletowo.pl

Motorola Moto X Play dostaje aktualizację do Androida Nougat. W końcu

Dołącz do dyskusji 0

Dłuuugo, oj bardzo długo Motorola kazała czekać właścicielom Moto X Play na aktualizację do Androida Nougat. Niektórzy mogli już stracić wszelkie nadzieje na update, ale producent nie zapomniał o użytkownikach tego modelu i właśnie rozesłał im nową wersję oprogramowania. Jak to mówią – lepiej późno niż wcale.

Szczerze mówiąc, to trochę smutne, że Moto X Play musiała tak długo czekać na Androida Nougat. Jeszcze do niedawna smartfony z serii Moto X otrzymywały aktualizacje wkrótce po premierze nowej odsłony Androida. Cóż, jest to idealny przykład na to, że czas działa tylko na niekorzyść urządzeń i nawet, jeżeli kiedyś były najważniejsze w portfolio, w końcu i tak zostaną zapomniane i porzucone.

Nie ma się bowiem co oszukiwać – Android 7.1.1 Nougat to z pewnością ostatnia, duża aktualizacja dla Moto X Play. Na miejscu właścicieli tego modelu nawet nie marzyłbym o Androidzie Oreo. Mimo wszystko plus dla producenta, że udostępnił od razu tę wersję Androida, a nie 7.0. Do tego Motorola dorzuciła również wrześniowe poprawki zabezpieczeń Androida – tutaj jednak szkoda, że nie są to nowsze łatki.

Aktualizacja waży około 755 MB, czyli dość niewiele, jak na tak duży update. Paczki z plikami rozsyłane są do użytkowników bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Sygnały o jej pojawieniu się otrzymujemy od wczoraj, więc bardzo możliwe, że zaraz i na ekranie Waszego egzemplarza wyskoczy stosowne powiadomienie.

W sumie nikt nam nie napisał, jak sprawuje się Moto X Play pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat, więc jeśli macie ten model i dostaliście już aktualizację, dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Dzięki Rafał, Daniel i Patryk za info i screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona