Motorola Moto X (2014) Pure Edition – czyli Android w najczystszej postaci | Tabletowo.pl

Motorola Moto X (2014) Pure Edition – czyli Android w najczystszej postaci

Dołącz do dyskusji 0

Motorola nie jest już pod władaniem firmy z Moutain View, ale nie przeszkadza jej to w tworzeniu urządzeń z czystym Androidem. Jest to pewna konkurencja dla Nexusów, bo wyróżnikiem Motoroli Moto X (2014) Pure Edition, będzie Android bez jakichkolwiek producenckich dodatków, a więc aktualizacje na czas. Z założenia kolejne uaktualnienia powinny pojawiać się w identycznym czasie, jak dla rodziny Nexus.

Przypomnę, że Motorola Moto X (2014) charakteryzuje się 5,2-calowym ekranem AMOLED o rozdzielczości FullHD, Snapdragonem 801 2,5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz wbudowanymi 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Problemem może okazać się brak obsługi kart pamięci i pojemności baterii – 2300 mAh może okazać się nieco za małą ilością. Chociaż z drugiej strony przy dobrej optymalizacji phablet może działać przyzwoicie.

Motorola w swych urządzeniach nie ingeruje zbytnio w system, a mimo to w portfolio pojawi się model Pure Edition z kompletnie czystym Androidem. Pojawiają się głosy, że tytułowy sprzęt może to być pierwszym przedstawicielem projektu Android Silver. W nazwie Motoroli użyto stwierdzenia Google Edition, a do tej pory tak oznaczano modele z Androidem pozbawiony nakładek producenta.

Urządzenie do sprzedaży powinno trafić jeszcze we wrześniu. Niestety, ale jak zwykle nie wiadomo czy Moto X 2014 trafi na nasze polskie półki.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona