Moto Razr powróci? Oby Motorola tego nie zepsuła! | Tabletowo.pl

Moto Razr powróci? Oby Motorola tego nie zepsuła!

Dołącz do dyskusji 0

RAZR jest prawdopodobnie najbardziej kultowym telefonem Motoroli w całej jej historii. Choć nie wyróżniał się funkcjonalnością na tle innych telefonów komórkowych, to przez jego charakterystyczne wzornictwo nie można go było pomylić z żadnym innym urządzeniem. Okazuje się, że Moto RAZR może powrócić w nowej, zaskakującej inkarnacji.

HMD Global mogło zapoczątkować ciekawy trend. Co prawda, na razie jest jego jedynym orędownikiem, ale to może się zmienić. Chodzi o przywracanie do życia znanych modeli z przeszłości. Widzieliśmy już więc odnowioną Nokię 3310, a na targach MWC 2018 pojawił się odświeżony „banan” – Nokia 8110. Choć moim zdaniem żadna z tych prób przywrócenia chwały legendom nie może być nazwana w pełni udaną, to można założyć, że HMD nie przestanie wydawać starych modeli w nowych szatach.

Kto więc powstrzyma Motorolę przed wydaniem nowej wersji Moto RAZR? W ubiegłym roku Lenovo, które jest teraz właścicielem Motoroli, zasugerowało, że taki telefon może się pojawić. Dyrektor generalny firmy, Yang Yuanqing, nigdy jednak nie potwierdził, że to rzeczywiście się stanie. Zapytany przez dziennikarza o to, czy RAZR powróci kiedyś na rynek, odpowiedział:

„Dzięki nowej technologii, w szczególności dzięki składanym ekranom, zobaczymy więcej innowacji w projektach smartfonów, również naszych. Mam więc nadzieję, że to, co właśnie opisałeś [marka Moto RAZR], zostanie wkrótce opracowane lub zrealizowane.”

Oczywiście, nie jest to żadnym potwierdzeniem, że nad nową cienką Motką już trwają prace, jednak Yuanqing niczego nie wyklucza.

Motorola ma pewne plany względem składanych telefonów. Pierwsze smartfony wykorzystujące zginane ekrany powinny pojawić się pod koniec tego roku lub podczas przyszłorocznych targów Mobile World Congress. Czy Moto RAZR będzie jednym z pierwszych przedstawicieli tego segmentu urządzeń? Tego na obecnym etapie powiedzieć się nie da. Pewne jest, że składane telefony sprawiają znacznie więcej problemów na etapie konstrukcyjnym niż jakiekolwiek inne sprzęty mobilne.

Moto RAZR z klapką słynął ze smukłej konstrukcji. Czy nowy RAZR miałby powtórzyć sukces legendy i stać się wyznacznikiem wzornictwa dla składanych konstrukcji konkurencji? Wszystko to jest tak mało prawdopodobne, że aż nierealne. Na pewno jednak są tacy, którzy chcieliby, żeby ten sen się ziścił.

źródło: TechRadar przez Slashgear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona