Motorola Moto P40 Play (One Power 2) będzie nieco odstawać od obecnych standardów bezramkowości

Wydaje się, że machina produkcyjna Motoroli ruszyła. Raz po raz poznajemy kolejnych spodziewanych przedstawicieli smartfonowej rodziny tego producenta. Najnowszy może przynieść małe rozczarowanie, jeśli chodzi o wygląd.

Zgodnie z doniesieniami OnLeaks, czeka nas premiera Motoroli Moto P40 Play, a więc smartfona bezpośrednio spokrewnionego z Moto P40, na który czekają fani marki. Urządzenie pod taką nazwą zadebiutuje w Chinach, zaś w Europie najpewniej będzie rozpoznawalne jako Motorola One Power 2. Nazwa wskazuje na solidną baterię w tym modelu – poprzednik otrzymał ogniwo o pojemności 5000 mAh, więc One Power 2 powinien zostać wyposażony w podobny akumulator.

Reklama

W zamian za dłuższą pracę na baterii trzeba było jednak coś poświęcić. Jeśli poniższe grafiki są dokładne (a takie ryzyko jest spore), to będziemy musieli przyzwyczaić się do wyglądu urządzenia niby nowego, a jednak stylistycznie nieco zacofanego. Wokół ekranu o przekątnej 5,6 cala bez trudu można dostrzec sporawe ramki, w tym dość znaczny „podbródek”. Jedynym nieco nowszym elementem frontowej części telefonu jest wycięcie w wyświetlaczu w kształcie kropli wody, które zaczęło być na dobre popularyzowane w drugiej połowie ubiegłego roku.

Z tyłu można dostrzec podwójny aparat – jeden z obiektywów jest obramowaniem połączony z lampą błyskową LED (to pewnie ten zbierający dane o głębi, przydatny do obliczani efektu rozmytego tła). Z tyłu znajduje się jeszcze czytnik linii papilarnych, który pieczętuje ten niemal klasyczny do bólu design.

Specyfikacja Moto P40 Play nie jest znana, ale spoglądając jeszcze raz na grafiki, powstałe na bazie szkiców projektowych, dostrzegamy, że smartfon będzie dysponował portem microUSB, który swymi korzeniami sięga antyku. Nie spodziewałbym się zatem zbyt szybkiego ładowania przez taki interfejs.

Ciekawe, czy Moto One Power 2 trafi do Polski. Jej poprzedniczce się to nie udało, więc może się okazać, że ostatnią wiadomością o nowym modelu będzie ten dotyczący premiery urządzenia i informacja o niedostępności urządzenia na polskim rynku.

 

źródło: comapreraja.in przez Slashgear, @OnLeaks