smartphone Motorola Moto G8
Motorola Moto G8 (źródło: Motorola)

Motorola Moto G8 pojawiła się w polskich sklepach. Poczekajcie, aż cena spadnie

Podstawowy model rodziny Moto G8, Motorola Moto G8, zaprezentowany został na początku minionego miesiąca. W międzyczasie, smartfon po cichu wszedł do polskich sklepów. Jest tanio, ale czy cena jest aż tak atrakcyjna?

Reklama

Motorola Moto G8 – specyfikacja techniczna

Nie będę odwoływał się do wszystkich szczegółów specyfikacji technicznej Moto G8możecie się z nimi zapoznać we wpisie Grześka dotyczącym premiery tego smartfona. Warto byłoby jednak przypomnieć kilka najważniejszych informacji.

Motorola Moto G8 została wyposażona w 6,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1560 x 720 pikseli z otworem na przednią kamerkę. Smartfon pracuje pod kontrolą procesora Snapdragon 665 wspartego przez 4 GB pamięci RAM. Na pamięć użytkownika przeznaczono 64 gigabajty, które na szczęście można poszerzyć nawet o kolejnych 512 przy użyciu karty microSD.

Warto dodać, że Motorola Moto G8, na całe szczęście, pracuje pod kontrolą systemu Android 10. Jedną z zauważalnych wad tego modelu jest jednak brak NFC – choć, dla odmiany, nie zabrakło 3,5-milimetrowego gniazda jack i slotu dual SIM. Oprócz potrójnego aparatu (główny + ultraszerokokątny + czujnik makro) zwrócę jeszcze uwagę na akumulator o pojemności 4000 mAh. Więcej szczegółów znajdziecie w podlinkowanym już wpisie ;).

Motorola Moto G8 – cena w Polsce, dostępność

W kilku polskich sklepach, między innymi u naszego Partnera, pojawiła się już Motorola Moto G8. Smartfon został wyceniony na 849,99 złotych. Kwota ta, choć wydaje się być całkiem korzystna, może być jednak odrobinę za wysoka.

Dlaczego? Cóż, konkurencja nie śpi i za 849 złotych można kupić sporo interesujących smartfonów, a nawet w ofercie Motoroli da się znaleźć kilku godnych kandydatów. Niektórzy jako przykład podają chociażby zaprezentowaną miesiąc wcześniej Motorolę G8 Power – ta ma bardzo zbliżoną specyfikację, ale zaoferuje większą baterię. Akumulator o pojemności 5000 mAh brzmi kusząco, prawda?

Moto G8 Power, czyli w baterii siła (recenzja)

Z drugiej strony, Motorola G8 Power jeszcze niedawno kosztowała 999 złotych i dopiero teraz jej cena zmalała do 849,99 złotych. To może sugerować, że zasadniczy model również niedługo stanieje o podobną wartość – a za siedem stówek, Motorola Moto G8, wydaje się być bardzo przyzwoitym wyborem.

źródło: GSMManiak