Motorola Moto G7 Play (fot. FCC via Droid Life)

To najgorsza decyzja, jaką Motorola mogła podjąć w przypadku Moto G7 Play. Ale są też dobre wieści

Chociaż do premiery smartfonów z serii Moto G7 wciąż pozostaje kilka miesięcy, to w sieci pojawia się coraz więcej informacji ich dotyczących. Tym razem mamy okazję poznać pierwsze szczegóły na temat Moto G7 Play, w przypadku którego Motorola zdecydowała się na kilka zaskakujących posunięć.

Zanim przejdę jednak do sedna, muszę przypomnieć część specyfikacji Moto G6 Play, abyście również zobaczyli, jak bardzo Moto G7 Play będzie się od niej różnić. Po pierwsze, wspomnianą Motkę wyposażono w ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 430 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505. Po drugie, smartfon zasilany jest przez baterię o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Turbo Power.

Reklama

Zastanawiam się, czy zacząć od dobrej wiadomości, czy od tej gorszej, ale miejmy już tę złą za sobą. Motorola Moto G7 Play została dostrzeżona w bazie amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), która zdradziła kilka szczegółów na temat tego smartfona. Niestety, okazuje się, że w przypadku następcy Moto G6 Play zdecydowano się na sporą redukcję pojemności akumulatora.

Sporą, bo aż o 1180 mAh, czyli o ponad 25%! Prawdopodobnie Motorola chce jednak jednocześnie podnieść rangę serii smartfonów z dopiskiem Play, bowiem – co również zdradza FCC i co jest dobrą wiadomością – sercem Moto G7 Play jest ośmiordzeniowy (8x Kryo 250; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 632 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 506. Jednostka ta jest zauważalnie lepsza od Snapdragona 430 w Moto G6 Play pod wieloma względami.

Podejrzewam, że rolę, którą dotychczas pełniła Moto G6 Play, przejmie Moto G7 Power, ponieważ – jak wskazuje dopisek „Power” – najpewniej zaoferuje ona baterię o większej niż przeciętna pojemności. A wracając jeszcze do Moto G7 Play, to dzięki FCC dowiadujemy się również, że smartfon ma na pokładzie także pojedynczy aparat zarówno na przodzie, jak i tyle, czytnik linii papilarnych na pleckach, port USB-C, slot na kartę pamięci microSD i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Premiery smartfonów z serii Moto G7 spodziewamy się najwcześniej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/11/15/smartfon-motorola-moto-g7-render-czesciowa-specyfikacja/

Źródło: FCC przez Droid Life