Motorola Moto G 2015 wyceniona na 899 złotych. Sprzedaż ruszy 3 sierpnia (aktualizacja 2)

Motorola Moto G drugiej generacji w momencie oficjalnej polskiej premiery kosztowała 899 złotych. Okazuje się, że dokładnie tyle samo przyjdzie nam zapłacić za jej następcę, Moto G 2015 (trzeciej generacji), której premiera odbyła się dzisiejszego popołudnia. Sklep X-KOM, jako pierwszy w naszym kraju, rozpoczął przedsprzedaż produktu, dzięki czemu poznaliśmy jego cenę w polskiej dystrybucji.

Reklama

899 złotych przyjdzie nam zapłacić za wariant z 1GB pamięci operacyjnej RAM i 8GB pamięci wewnętrznej – niezależnie od koloru (do wyboru: biały lub czarny). Niestety, nie wiadomo czy w Polsce będzie dostępna wersja bogatsza, tj. z 2GB RAM i 16GB pamięci, a jeśli tak, to w jakiej cenie będzie można ją kupić. Szkoda. Trzeba też pamiętać, że jest to wersja z jednym slotem kart SIM.

Przedsprzedaż Motoroli Moto G 2015 już trwa, natomiast wsyłka rozpocznie się 3 sierpnia, czyli już w przyszły poniedziałek.

W przypadku nowości Motoroli na uwagę zasługuje przede wszystkim aparat 13 Mpix – dokładnie ten sam sensor, co w Nexusie 6 (i to jest zdecydowanie dobra wiadomość) oraz wodoorporność IPX7 – telefon przetrwa zanurzenie w wodzie do 30 minut na głębokości do jednego metra. Jeśli chodzi o parametr techniczne, mamy tu przede wszystkim 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowego Snapdragona 410 1,4GHz, LTE, GPS z Glonass, akumulator o pojemności 2470 mAh oraz Androida 5.1 Lollipop. Więcej na temat Moto G 2015 przeczytacie w tym wpisie.

Tymczasem przypomnę, że dziś Motorola zaprezentowała jeszcze dwa inne modele, które trafią do sprzedaży w późniejszym czasie – Moto X Style i Moto X Play.

źródło: X-KOM, dzięki butcherro!

Aktualizacja:

Przedsprzedaż trwa zarówno w X-KOM, jak i w Euro – w obu sklepach cena wynosi 899 złotych. Co ciekawe, w Komputroniku ten sam model można kupić za 749 złotych.

Aktualizacja 2:

I wszystko się wyjaśniło… Był to jedynie błąd na stronie Komputronika. Cena Moto G 3gen to jednak 899 złotych.