Motorola Moto G6 /fot: Krzysztof Swoboda (Tabletowo.pl)

WOW! Motorola sprzedała już 100 mln smartfonów z serii Moto G

Pierwsza Motorola Moto G zadebiutowała na rynku w maju 2013 roku, czyli niemal siedem lat temu. Z perspektywy czasu wiemy, że premiera tego modelu mocno wpłynęła na sytuację w segmencie smartfonów. Dziś serię Moto G można uznać za kultową. Tym bardziej, że producent sprzedał już 100 milionów egzemplarzy urządzeń z tej linii.

Aktualnie jesteśmy rozpieszczani przez producentów i możemy kupić porządnie wyposażony smartfon już za mniej niż 1000 złotych. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia. Nic więc dziwnego, że Motorola Moto G wzbudziła takie poruszenie – model ten oferował ponadprzeciętną specyfikację w bardzo atrakcyjnej cenie i bardzo szybko stał się bestsellerem w wielu krajach. W Polsce klienci również nie przechodzili obojętnie obok niego.

Pierwsza Motorola Moto G wyszła na rynek jeszcze kiedy Motorola Mobility należała do Google – w styczniu 2014 roku nabyło ją Lenovo, które na szczęście nie anulowało serii Moto G. W ciągu minionych siedmiu lat do sprzedaży trafiło w sumie osiem generacji – od Moto G4 w ich skład wchodzi więcej niż tylko jeden model. Swego czasu chiński producent próbował dokonać zmiany marki z Motorola Moto na Lenovo Moto, lecz dość szybko się z tego wycofał – najwyraźniej przyniosło to więcej szkody niż pożytku.

Dziś trudno sobie wyobrazić segment smartfonów bez urządzeń z serii Moto G. Co prawda czasy się zmieniły i Motorola musi się nieźle nagimnastykować, żeby zachęcić klientów do zakupu propozycji ze swojego portfolio, ponieważ konkurencja jest ogromna, ale jednocześnie rodzina ta ma ugruntowaną pozycję na rynku – szczególnie w Brazylii, gdzie użytkownicy ją kochają (i właśnie dlatego to tam prezentowane są nowości, które później trafiają do innych krajów). Producent ma powody do świętowania, gdyż sprzedał już 100 mln smartfonów z linii Moto G, co niewątpliwie jest godnym podziwu osiągnięciem i ważnym momentem w jego historii.

Na koniec warto przypomnieć, że przed nami premiera kolejnych modeli z tej serii – Moto G8Moto G8 Power najprawdopodobniej zadebiutują podczas targów MWC 2020 w Barcelonie (konferencja Motoroli zaplanowana jest na 23 lutego 2020 roku, na godzinę 19:00).

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto G6 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Krzyśka)

Źródło: Android Central