Motorola Moto E5 Play trafi do Europy w mocno okrojonej wersji | Tabletowo.pl

Motorola Moto E5 Play trafi do Europy w mocno okrojonej wersji

Dołącz do dyskusji 0

Motorola zaprezentowała Moto E5 Play trzy miesiące temu i cały czas czekamy, aż smartfon trafi do sprzedaży w Europie. Producent właśnie zapowiedział, że model ten pojawi się na Starym Kontynencie jeszcze w lipcu, jednak nie w takiej wersji, jaką znamy.

Trzy miesiące temu, podczas oficjalnej prezentacji Moto E5 Play, Motorola nic nie wspomniała o tym, żeby planowała inną wersję tego modelu, przeznaczoną dla Europy i Ameryki Łacińskiej. Producent przyznał się do tego dopiero teraz, robiąc nam nie lada niespodziankę. Niestety, nie jest ona specjalnie miła…

Okazuje się bowiem, że do Europy i Ameryki Łacińskiej trafi smartfon z Androidem Oreo (Go Edition) na pokładzie. O ile w przypadku drugiego z ww. rynków jest to nawet uzasadnione, tak szczerze dziwi mnie, że okrojona wersja Moto E5 Play pojawi się również w wysoko rozwiniętej Europie. Nie wszystkie decyzje producentów są jednak zrozumiałe.

Motorola nie zdradziła zbyt wiele na temat Moto E5 Play dla Europy i Ameryki Łacińskiej. W zasadzie marka poinformowała jedynie, że smartfon zaoferuje 5,3-calowy wyświetlacz Max Vision o proporcjach 18:9 (2:1), pojedynczy aparat główny 8 Mpix na tyle, pojedynczą kamerkę 5 Mpix na przodzie i czytnik linii papilarnych na pleckach.

Co ciekawe, pierwowzór ma ekran o przekątnej 5,2 cala i proporcjach 16:9, więc europejska i latynoamerykańska wersja Moto E5 Play będzie wyglądała nieco bardziej nowocześnie. Podejrzewam jednak, że odbędzie się to kosztem okrojenia specyfikacji – nie zdziwię się, jeśli zamiast 2 GB RAM użytkownik dostanie 1 GB. Pamięci wbudowanej nadal powinno pozostać 16 GB, ale ciekawe, czy sercem smartfona będzie czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 308, czy Motorola postawi na budżetowy chipset MediaTeka.

Jak wspomniałem, Moto E5 Play trafi do sprzedaży w Europie jeszcze w lipcu, czyli dosłownie na dniach. Sugerowaną cenę tego smartfona ustalono na 109 euro, tj. równowartość ~470 złotych. Na razie nie wiadomo, czy model ten będzie dostępny również w Polsce.

Źródło: Motorola

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona