Motorola Moto C Plus (fot. x-kom)

Android Oreo (Go Edition) rośnie w siłę. Motorola Moto C2 kolejnym smartfonem z nim na pokładzie

Motorola zaprezentowała już Moto G6, Moto G6 Plus, Moto G6 Play, Moto E5, Moto E5 Plus, Moto E5 Play i Moto Z3 Play, lecz Moto C i Moto C Plus nadal nie doczekały się następczyń. Producent w pocie czoła jednak nad nimi pracuje i właśnie dotarły do nas pierwsze informacje na temat Moto C2.

Dokładna specyfikacja nadchodzącej nowości nie jest znana, ale już dostępne szczegóły nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że będzie to przedstawicielka niższej półki. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, iż Moto C2 zostanie wyposażona w zaledwie 1 GB RAM i – w zależności od wersji – 8 GB lub 16 GB pamięci wbudowanej. W związku z tym, istnieje dość spore prawdopodobieństwo, iż smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida Oreo (Go Edition), gdyż praktycznie wszystkie nowe urządzenia z 1 GB RAM charakteryzują się tym wydaniem Zielonego Robocika.

Reklama

Moto C2 ma wymiary 147,88×71,22 mm, co pozwala domniemywać, że zastosowany w tym smartfonie wyświetlacz ma przekątną od 5 do 5,2 cala. Ciekawe jednak, jakie ma proporcje, gdyż nawet w budżetowcach z Android Oreo (Go Edition) można spotkać ekrany 18:9 (2:1; zob. Alcatel 1X). Smartfon zasila akumulator o pojemności od 2000 mAh do 2120 mAh (dokładna wartość nie jest znana).

Łączność w Moto C2 zapewnią Bluetooth, jednozakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz i LTE. Wiadomo też, że na rynku pojawią się wersje na jedną i dwie karty SIM (Dual SIM) oraz z modułem NFC (jednak nie wszystkie modele mają go mieć). Jak wynika z dokumentacji, smartfon dostępny będzie również w Europie, lecz do Polski najpewniej trafi wariant z 1 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, Dual SIM i bez NFC.

*Na grafice tytułowej Motorola Moto C Plus

Źródło: FCC przez Nashville Chatter, Phone Arena, GizmoChina