Moto C i Moto C Plus będą smartfonami dla początkujących i mniej wymagających użytkowników | Tabletowo.pl

Moto C i Moto C Plus będą smartfonami dla początkujących i mniej wymagających użytkowników

Dołącz do dyskusji 0

Coraz więcej wskazuje na to, że oficjalna premiera Moto C czai się tuż za rogiem. Co więcej, razem z nią zadebiutuje również Moto C Plus. Nie będą to jednak smartfony dla wymagających – Lenovo stworzyło je z myślą o początkujących użytkownikach oraz takich, którzy nie mają zbyt wielkich oczekiwań.

Wyświetlacz w Moto C będzie miał 5 cali i rozdzielczość 854×480 pikseli. Smartfon napędzać ma czterordzeniowy procesor MediaTeka o częstotliwości taktowania 1,3 GHz lub 1,1 GHz. W właściwie to dwa. Oczywiście nie mam na myśli dwóch układów w jednym urządzeniu tylko fakt, że na rynku pojawią się dwie wersje: jedna z obsługą 3G i druga ze wsparciem dla łączności LTE. W praktyce może to więc oznaczać MediaTeka MT6580 i MT6737.

Moto C dostanie też 1GB RAM oraz – w zależności od wersji – 8GB lub 16GB pamięci wewnętrznej, oczywiście z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Aparaty w tym modelu mają mieć rozdzielczość 5 Mpix (tył) z fixed focus lub autofokusem (odpowiednio: w modelu z 3G i 4G) i 2 Mpix (przód). Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i czerpać energię z akumulatora o pojemności 2350 mAh.

Jeżeli zaś chodzi o Moto C Plus, to tutaj Lenovo zdecydowało się na 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280; ppi=294), czterordzeniowy procesor MediaTek z obsługą LTE, 1GB lub 2GB RAM (w zależności od wersji), 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, aparat główny 8 Mpix z autofokusem, kamerkę 2 Mpix na przodzie i akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość również pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Oba modele pojawią się na rynku w wielu różnych wersjach kolorystycznych, m.in. w białej, czarnej, złotej i czerwonej.

*Na grafice tytułowej Lenovo Moto C Plus

Źródło: VentureBeat

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona