Motorola HMC3260: powrót do przeszłości?

Witajcie w 2010 roku! Rynek tabletów internetowych jest zdominowany przez Apple iPada pierwszej generacji, konkurencja praktycznie nie istnieje. Niedawno miała miejsce prezentacja systemu Android 2.3 Gingerbread, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród producentów smartfonów i tanich „dachówek”. Wśród nowo wprowadzonych na rynek urządzeń znalazł się ciekawy komputer dotykowy Motorola HMC3260. Jak na obecne standardy, jego specyfikacja zapiera dech w… Stop.

Niestety, rok 2010 odszedł i nigdy nie wróci, a my żyjemy w 2012. Faktu tego zdaje się nie zauważać Motorola, która nie tylko nie aktualizuje swoich tabletów (Android 4.0 ICS dla Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition utknął gdzieś na Południu), ale także wprowadza na rynek urządzenia pracujące pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread! Mowa o HMC3260, 18,5-calowym komputerze dotykowym, który ujrzał światło dzienne wczoraj wieczorem. Technicznie rzecz biorąc, HMC3260 jest PC, ale duży ekran dotykowy i system Android (Gingerbread! Wybaczcie, ale nie potrafię tego ścierpieć) czynią zeń bliskiego krewniaka tabletu.

Komputer jest reklamowany jako domowe centrum multimediów i trafi do sklepów w Chinach. Jego specyfikacja obejmuje podświetlany diodami LED 18,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (16:9), procesor Freescale i.MX53 ARM Cortex A8 1GHz, 1GB RAM DDR2, 4GB pamięci wewnętrznej NAND, zintegrowane klienty wideo i TV (cokolwiek to znaczy) oraz złącza internetowe EuroDOCSIS i LAN.

Motorola HMC3260 nie namiesza na rynku komputerów osobistych, a już na pewno tabletów internetowych. W dzisiejszych czasach nawet chińskie „dachówki” mogą pochwalić się większą mocą i możliwościami. 18,5-calowy ekran niewątpliwie jest największą zaletą urządzenia, ale jego niewielka jak na tak dużą przekątną rozdzielczość budzi wątpliwości co do jakości wyświetlanego obrazu. Podobnie jak system operacyjny Android, który nie może się równać ze swoimi prawdziwie komputerowymi odpowiednikami. Cena HMC3260 jest nieznana.

via Android Central