Mijają długie miesiące. Motorola G5 została zauważona z Androidem 8.1 Oreo na pokładzie | Tabletowo.pl

Mijają długie miesiące. Motorola G5 została zauważona z Androidem 8.1 Oreo na pokładzie

Dołącz do dyskusji 0

Przypomnijmy: Motorola ogłosiła listę smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida Oreo we wrześniu ubiegłego roku. Przyszła zima, ciepła wiosna, a aktualizacji na niektóre modele jak nie było, tak nie ma. Coś się w tym temacie dzieje, ale na pewno nie jest to ekspresowe tempo.

Motorola Moto G5 została zaprezentowana pod koniec lutego 2017 roku, czyli ma na karku ponad rok. Mimo tego nadal działa na Androidzie 7.1 Nougat, choć Motorole słyną przecież z tego, że ingerencja producenta w system jest ledwie symboliczny. Co prawda jest to telefon z niskiej półki cenowej, ale wielu kupowało go z myślą, że G5 dostanie wyższego Androida w miarę szybko – za czasów, gdy Motorola należała do Google, był to standard. Cóż, czekanie się przedłuża.

Nowa karta raportu z bazy danych Geekbench pozwala mieć jednak nadzieję na to, że Motka Moto G5 nie została zapomniana. Model XT1670 widnieje tam jako sprzęt z Androidem 8.1 Oreo.

Oznacza to, że aktualizacja jest już w fazie testów, i jeśli wszystko pójdzie gładko, to powinna zostać w ciągu najbliższych tygodni wydana dla Motoroli Moto G5. O Moto G5S i G5 Plus nie ma na razie żadnych wieści, więc albo będą musiały poczekać na swoją kolej, albo dostaną upgrade w tym samym czasie. To drugie jest raczej mało prawdopodobne.

Jeśli staliście się posiadaczami G-piątki w czasie, gdy promocje na nią wysypywały się jedna za drugą (sam wtedy skusiłem się na którąś z okazji), to wieść o rychłej aktualizacji może Was ucieszyć. W końcu – ile można czekać?

Motorola pod presją zmienia plany i zapowiada, że jednak zaktualizuje Moto G4 Plus do Androida 8.0 Oreo

źródło: Geekbench przez mysmartprice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona