Motorola Edge 30

Po prostu WOW. Nowa Motorola edge 30 to oficjalnie najcieńszy smartfon z 5G

Motorola ma już w swojej ofercie flagowca edge 30 Pro, przeznaczonego na ten rok. Teraz powitajmy sprzęt ze średniej półki model Motorola edge 30, który może wywołać niemałe poruszenie na polskim rynku.

Reklama

Cienka, ładna, może się podobać

Motorola edge 30 to naprawdę udany projekt – zwłaszcza pod względem estetycznym. Jeśli ktoś lubi kupowanie smartfonów „na wygląd”, to z pewnością będzie spoglądać na nową Motkę łaskawym okiem. Tylny panel odznacza się piękną matową fakturą tworzywa sztucznego, mieniącego się w silniejszym świetle. Na jego środku znajduje się charakterystyczne logo Motoroli, i nawet wyspa z aparatami nie straszy wielkością.

Firma na każdym kroku podkreśla, jak przyjemny w kontakcie z dłonią jest to smartfon. Zawdzięcza to wymiarom 159,4 x 74,2 x 6,8 mm. Wychodzi więc na to, że mamy do czynienia z najcieńszym smartfonem z 5G na rynku.

Motorola znana jest z tego, że nie ingeruje zbyt mocno w interfejs czystego Androida, co zwykle pomaga zachować dobre wrażenia z użytkowania sprzętu. W Motoroli Edge 30 na start mamy Androida 12, a firma obiecuje dwie kolejne duże aktualizacje systemu, z trzema latami poprawek bezpieczeństwa (raz na dwa miesiące).

Solidne podzespoły, świetny ekran

Co znajdziemy w środku? Od frontu patrzymy na 6,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z adaptacyjną częstotliwością odświeżania sięgającą 144 Hz. To naprawdę imponujący wynik – czasem niespotykany nawet we flagowcach. Z przodu, w otworze w wyświetlaczu mamy też kamerę 32 Mpix.

Procesami zarządza układ Qualcomm Snapdragon 778G+, wspierający się pracą 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Główny aparat ma 50 Mpix (f/2.0), a do tego mamy możliwość robienia fotografii za pomocą drugiej kamery 50 Mpix z ultraszerokokątnym obiektywem 114 (f/2.2). Jest też trzeci sensor pomocniczy 2 Mpix do badania głębi kadru (f/2.4).

Co ciekawe, sprzęt udało się zasilić całkiem solidnym ogniwem baterii o pojemności 4020 mAh, a także zapewnić mu szybkie ładowanie 33 W. Smartfon zyskał głośniki stereo z Dolby Atmos, a także jest chroniony przed zachlapaniami, zgodnie ze standardem IP52.

Cena za Motorolę Edge 30 w Polsce

Motorola edge 30 będzie dostępna w sprzedaży także w naszym kraju, w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, zielonej i srebrnej. Opcja zielona wygląda naprawdę zachęcająco!

Sugerowana cena za nową Motkę to 2199 złotych w wersji 8 GB/128 GB. Całkiem nieźle – jak na zaprezentowaną specyfikację wydaje się to być uczciwy deal. Sprzęt trafi do sprzedaży na początku maja.