Motorola Droid Turbo zaprezentowana oficjalnie

Dziś, na wspólnej imprezie Motorola wespół z Verizonem zaprezentowali światu najnowszy phablet chińskiej już korporacji – Droid Turbo. Zaprezentowany model pracuje w sieci Verizon XLTE i charakteryzuje się najmocniejszą obecnie możliwą specyfikacją.

Reklama

Ekran ma przekątną 5,2-cala i pracuje w rozdzielczości Quad HD, co daje aż 565 ppi. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 805, w którym rdzenie Krait 450 pracują z zegarem 2,7 GHz. SoC ma do dyspozycji 3 GB pamięci RAM, a użytkownik 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej do dyspozycji.

Według Motoroli bateria o niebagatelnej pojemności 3900 mAh ma pozwolić na 48 godzin pracy w trybie mieszanym. Firma już nieraz pokazywała, że umie wyciskać siódme poty z wnętrzności i systemu. Mogliśmy to dostrzec w przypadku Moto X czy Moto G. W przypadku Droid Turbo powinno być podobnie.

Aparat ma 21 Mpix, przysłonę f/2,0, co pozwoli nagrywać wideo w rozdzielczości 4K z szybkością 24 klatek na sekundę.

Motorola Droid Turbo ma nie tylko dobrej jakości podzespoły. Ma obudowę wykonaną z ponadprzeciętnych materiałów, a producent przewidział dwa warianty. Pierwszy jest wykonany z nylonu balistycznego i mierzy 73,3 x 143,5 x 8,3 mm. Natomiast wersja zrobiona z metalizowanego włókna szklanego jest nieco cieńsza mając 7,8 mm grubości. Front przykrywa oczywiście szkło Gorilla Glass 3.

Chętni już 30 października będą mogli nabyć Droid Turbo. Wariant 32 GB będzie dostępny w kolorze Metallic Black, Metallic Red i Black Ballistic Nylon w cenie 199,99 $ w dwuletniej umowie lub 25 dolarów co miesiąc w Verizion Edge. Z kolei phablet wyposażony w 64 GB pamięci Black Ballistic Nylon został wyceniony na 249,99 dolarów w dwuletnim zobowiązaniu lub 27 dolarów miesięcznie w Verizon Edge.