Motorola Droid Turbo 2 ma naprawdę mieć nietłukący się ekran

Najbardziej interesującą cechą Motoroli Droid Turbo 2 ma być nietłukący się wyświetlacz. Amerykańska sieć Verizon, do której trafi smartfon, na swoim profilu w serwisie Twitter opublikowała dwa filmy, sugerujące, że przyszli posiadacze powinni martwić się innymi rzeczami.

Pierwszy wpis opatrzono słowami: Przedstawiamy idealny telefon dla niedoskonałych ludzi.

https://twitter.com/verizon/status/656505056116781056?s=03

Na filmie Droid Turbo 2 nieuchronnie „zmierza na spotkanie” z ulicą i to w najgorszym możliwym położeniu, czyli panelem przednim skierowanym w dół. Na końcu nie widać jednak efektów upadku, lecz słowa:

The new Droid is dropping soon,

które oznaczają jej zbliżającą się premierę.

Drugie wideo, opublikowany trzy dni później, opatrzono natomiast słowami: Wkrótce będziesz się bardziej martwić o (u)padający śnieg niż o upadający telefon.

https://twitter.com/verizon/status/657640869785268225?s=03

Na materiale wideo widać rozbijającą się kulę śnieżną, a wcześniej napis:

Your expectations will be shattered.

Oba filmiki zapewniają więc, że wyświetlacz w Motoroli Droid Turbo 2 naprawdę jest nie do potłuczenia. Co ciekawe, producent idzie jeszcze dalej – jest na tyle pewny trwałości ekranu i jego odporności na spotkania z podłożem, że udziela aż 4-letniej gwarancji!

Zapewnia to „ShatterShield” Display System, polegający na trzywarstwowej budowie wyświetlacza. Żeby jednak nie było tak kolorowo, wierzchnia warstwa nie podlega ww. gwarancji:

Additional warranty coverage for those Products that contain the ShatterShield™ Display System: the ShatterShield™ display system is made up of 3 separate components; the display, embedded lens and a consumer-replaceable protective lens. The display and embedded lens are warranted against shattering and cracking for four (4) years from the original date of consumer purchase.

The consumer-replaceable protective lens is not covered by this Limited Warranty, but should always be in place to prevent scratches and other damage to the underlying components. All other limitations and exclusions contained in this Limited Warranty (see “What is not covered” section below), including scratches and other cosmetic damage, intentional damage or abuse, and normal wear and tear, apply to the components of the ShatterShield™ display system.

Oznacza to, że podobnie, jak ma to miejsce u każdego innego producenta, jakiekolwiek uszkodzenie wierzchniej warstwy wynikające z winy użytkownika, będzie możliwe do naprawienia tylko na jego koszt. Z jednej strony mamy tu więc do czynienia z lekkim przekłamaniem rzeczywistości, a z drugiej dostajemy zapewnienie, że w razie upadku ucierpieć może jedynie wierzchnia warstwa wyświetlacza, której wymiana na pewno będzie mniej kosztowna, niż całego ekranu.

Jestem przekonany, że bardzo szybko Droid Turbo 2 zostanie stosownie przetestowana pod kątem wytrzymałości wyświetlacza na bliskie spotkania z twardym podłożem. Nie powinniśmy długo na to czekać, bo premiera smartfona już jutro, 27 października.

Źródło: @verizon, phoneArena 1, 2