fot. Motorola

Aplikacja aparatu Motoroli zmienia się na plus. Oto Camera 3.0 – co się zmieniło?

Motorola w swoim wpisie na blogu informuje o udostępnieniu najnowszej wersji swojej aplikacji aparatu, kryjącej się pod nazwą Motorola Camera 3.0.

Reklama

Motorola prezentuje Camera 3.0

Wydajność aparatu w smartfonie często jest jedną z pierwszych rzeczy, na jaką zwracamy uwagę przed zakupem. Równie ważne jest samo oprogramowanie, dzięki któremu możemy wykonać ładne zdjęcie. Właśnie dlatego Motorola prezentuje swoją najnowszą aplikację o nazwie Camera 3.0.

Jak informuje Motorola, ich najnowsza aplikacja aparatu została zbudowana z myślą o modułowości. W dużym uproszczeniu oznacza to, że użytkownicy mają mieć dużą kontrolę nad tym, co będzie w niej wyświetlane. Dodatkowo, sama aplikacja ma działać na każdym urządzeniu, poczynając od zwykłych smartfonów, idąc dalej przez składane urządzenia, na tabletach kończąc.

Przechodząc do zmian, jakie oferuje Camera 3.0, warto wspomnieć przede wszystkim o przeniesieniu podstawowych przycisków, takich jak sterowanie lampą błyskową czy samowyzwalaczem, bliżej spustu migawki. Dzięki temu zabiegowi, mają być one bardziej poręczne nawet w największych urządzeniach.

Nowa aplikacja aparatu Camera 3.0 zyskała bardziej przejrzysty widok (fot. via AndroidHeadlines)
Nowa aplikacja aparatu Camera 3.0 zyskała bardziej przejrzysty widok (fot. via AndroidHeadlines)

Dodatkowo, usprawniona została obsługa AI, która pokaże nam w górnej części ekranu co wykryła, dając użytkownikowi większy wgląd w jej działanie.

Co więcej, projekt aplikacji do obsługi kamery jest ciągle udoskonalany. Narożniki są teraz okrągłe, a interfejs użytkownika ma mniej ikon. Dzięki temu Camera 3.0 zyskuje bardziej nowoczesny i czysty wygląd.

Także na dół zostały przeniesione tryby pracy kamery, a użytkownik może wybrać, z których korzysta, a z których nie, dzięki czemu do szybkiego wyboru pozostaną tylko te, jakie chce mieć dana osoba.

Po raz pierwszy najnowsza aplikacja kamery Motoroli pojawiła się w modelu Razr 5G. Firma informuje, że od dziś będzie ona podstawową w tym smartfonie, a także w nadchodzących urządzeniach.

Aplikację można także pobrać ze sklepu Google Play, jednak należy pamiętać, że Wasze urządzenie musi być z nią kompatybilne.