Moto Z Force może być prawie dwa razy droższa od Moto Z 20

Moto Z Force może być prawie dwa razy droższa od Moto Z

Lenovo 9 czerwca zaprezentowało Moto Z i Moto Z Force, ale smartfony do globalnej sprzedaży trafią dopiero na początku jesieni. Wciąż nie znamy oficjalnych cen obu modeli, lecz właśnie pojawiła się pierwsza plotka na ten temat. Jest… ciekawie.

Chen Xudong, Senior Vice President i Co-President Lenovo, powiedział ostatnio, że Moto Z trafi we wrześniu również do Chin, a jej cena ma zamknąć się w 3000 juanach (około 1830 złotych). Według informacji, do których udało się dotrzeć serwisowi źródłowemu, za ww. smartfon trzeba będzie zapłacić dokładnie 2998 juanów.

Z kolei Moto Z Force ma być prawie dwa razy droższa. Według doniesień, ma ona kosztować 5299 juanów (około 3230 złotych), czyli blisko dwa razy tyle, co Moto Z. Tak duża rozbieżność w cenie nie do końca jest zrozumiała, skoro oba smartfony są niemal identyczne pod względem hardware’u – wyższy model ma tylko lepszy aparat, akumulator o większej pojemności i nietłukący się wyświetlacz, jak Moto X ForceNiższy z kolei jest bardziej designerski i na pierwszy rzut oka wydaje się, że to on powinien być wyżej wyceniony.

Gdyby powyższe się potwierdziło, to w Polsce powinniśmy się spodziewać, że za Moto Z przyjdzie klientom zapłacić 2399-2499 złotych, a za Moto Z Force… ponad 4000 złotych! O ile w pierwszym przypadku wydaje się to prawdopodobne, to już w drugim trudno w to uwierzyć. Dlatego wątpliwe, że Chińczycy tak wysoko wycenią drugi z ww. modeli.

Źródło: GizmoChina