Moto One dostaje aktualizację – nie tylko listopadowe poprawki, ale i Android 9.0 Pie!

Nie ukrywam: chciałam dziś opublikować recenzję Motoroli Moto One. Ale nie zrobię tego. Nie zrobię tego, bowiem Motorola wypuściła właśnie aktualizację Androida do nowszej wersji – 9.0 Pie, tym samym wypada sprawdzić czy i co się zmieniło względem Androida 8.1 Oreo. Update jest oczywiście dostępny w Polsce dla modeli pochodzących z wolnej sprzedaży.

Moto One jest urządzeniem objętym programem Android One, co oznacza, że ma zagwarantowane aktualizcje oprogramowania przez trzy lata od wypuszczenia na rynek. Dość ciekawym (no dobra, może raczej niezrozumiałym) był fakt, że model ten trafił do sprzedaży ze starszym Androidem, a na aktualizację do Pie wcale nie czekaliśmy aż tak bardzo krótko. Przypomnę, że Moto One zadebiutował ostatniego dnia sierpnia, a do sprzedaży w Polsce trafił nieco ponad miesiąc później.

Reklama

Jakkolwiek by nie było, wreszcie doczekaliśmy się nowej wersji systemu dla Moto One. Od teraz smartfon pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie, a poprawki zabezpieczeń Androida pochodzą z listopada. Nowa wersja oprogramowania oznaczona jest numerkiem PPK29.68-16-8.

Pamiętajcie, że – standardowo – urządzenia aktualizowane są falami, więc jeśli jeszcze Wasze urządzenia nie sygnalizują obecności aktualizacji oznacza to, że niebawem ten stan się zmieni. Możecie też sprawdzić ręcznie czy Pie już przypadkiem na Was nie czeka (ustawienia -> system -> aktualizacje systemowe).

Tym samym jeden z dotychczasowych minusów Moto One mogę wykreślić z listy. Biorąc pod uwagę, że jest to smartfon kosztujący w tym momencie tysiąc złotych (co ciekawe, ledwie miesiąc po premierze staniał o sto złotych), wad wcale nie ma tak wiele, jak moglibyście się spodziewać. Zaskakuje standardowy dual SIM, USB typu C, 3.5 mm jack audio i NFC, natomiast największą wadą jest… rozdzielczość ekranu – tylko HD+.

Ale więcej przeczytacie już niebawem w mojej recenzji Moto One. Jeśli macie jakieś pytania – śmiało!

Przy okazji podziękowania dla Dariusza, który podesłał nam info i screeny mejlem!